Bezpieczeństwo osób i mienia

Pragniesz zabezpieczyć skutecznie swoją działalność i zastanawiasz się nad najskuteczniejszym rozwiązaniem? Jeśli zależy ci na podniesieniu poziomu bezpieczeństwa oraz zwiększeniu ochrony pracowników, gości oraz informacji przetwarzanych w budynku, powinieneś zainwestować w System Kontroli Dostępu.

Bezpieczeństwo

Wciąż postępujący rozwój technologiczny pozwala udoskonalać układy, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa firm. Od pewnego czasu wykorzystuje się urządzenia automatyki budynkowej po to, aby efektywniej chronić dany obiekt. Po co wprowadzać dwa oddzielne systemy? Jeśli myślisz o rozbudowie bądź budowie swojego budynku i chcesz wprowadzić inteligentny system zarządzania, lepiej połączyć go z systemem bezpieczeństwa w jeden sprawny organizm, który pomoże ci zaoszczędzić i skutecznie przeciwdziałać niebezpieczeństwom.

 

Inteligentne zabezpieczanie
Istnieje wiele rozwiązań, które kompleksowo obsługują dostawę wszystkich systemów zarówno bezpieczeństwa jak i pełnej automatyki. Najczęściej wykorzystuje się je w bardzo dużych obiektach, ponieważ koszt takiego systemu jest niewielki w porównaniu z alternatywnymi systemami zabezpieczeń, a przy okazji gwarantuje poprawność działania całości instalacji. Dodatkowo poszczególne systemy dostosowywane są do wymogów i specyfiki obiektów. System automatyki budynkowej pozwala na sterowanie poszczególnymi elementami oraz rejestrację bieżących danych w celu późniejszego zobrazowania i analizy. W celu zwiększenia bezpieczeństwa łączy się różne podzespoły i wprowadza dodatkowe wynalazki jak telewizja przemysłowa, System Sygnalizacji Pożaru, System Sygnalizacji Włamania i Napadu czy wyjątkowo skuteczny System Kontroli Dostępu.

 

System Kontroli Dostępu
Jeśli zależy ci na efektywnej kontroli przemieszczania się osób w danym budynku, powinieneś zastosować System Kontroli Dostępu, czyli SKD. Jego działanie polega na tym, że obejmuje swoim zasięgiem obiekty, w których problemem może być nieautoryzowany dostęp postronnych osób, niebędących pracownikami firmy. Ograniczenie takiej możliwości wpływa na podniesienie poziomu bezpieczeństwa wewnątrz budynku. Najważniejszym zadaniem SKD jest więc zredukowanie dostępu oraz uniemożliwienie niepowołanym osobom poruszanie się po budynku. Ponadto system ten uporządkowuje ruch osób oraz wizualizuje stany zagrożenia na terenie obiektu. Rozwiązanie to posiada szerokie możliwości, które pozwalają między innymi na zastrzeganie osób – takie informacje trafiają np. do portiera, który może podjąć odpowiednie kroki, w celu zagwarantowania bezpieczeństwa firmy. Dodatkowo system może być zastosowany do kontroli przy wejściu na teren obiektu czy na parkingi.

 

15 grudnia 2015