Urządzenia pomagające sprzątać w domu

Sprzątanie, to wbrew pozorom bardzo skomplikowana praca. Jak na razie nie jest ona jeszcze doceniana, choć powoli się to zmienia. Fakt, że kobieta musi w wysprzątanie całego domu czy też mieszkania włożyć bardzo wiele wysiłku często jest deprecjonowany przez mężczyzn. Uważają oni, że ich partnerki i tak nic nie robią, bo przecież tylko oni są od ciężkiej pracy. Jest to oczywiście mit. Na szczęście, dzięki wynalazkom ludzkości sprzątanie wcale nie musi być takie ciężkie. Pomysłowe kobiety (i niekoniecznie majętne) wiedzą o tym, jak przy użyciu prostych narzędzi znacznie przyspieszyć sprzątanie domu tak, aby znaleźć dla siebie trochę czasu.

Pierwszym takim narzędziem jest oczywiście ścierka. Nie taka zwykła, która szybko się brudzi i nie czyści skutecznie przetartej powierzchni. Teraz w modzie są specjalne ścierki elektrostatyczne, które umożliwiają przetarcie powierzchni, jednocześnie utrudniając jej ponowne np. zakurzenie się. W praktyce nadają one oczyszczanej powierzchni ładunek elektrostatyczny, który znacznie utrudnia osadzanie się na danej powierzchni kurzu.

Warto też docenić odkurzacze. Urządzenia te nie ograniczają się już do potężnych i głośnych mechanizmów, które potrafią jedynie wessać znajdujący się na powierzchni podłogi brud. Dzisiejsze odkurzacze, potrafią również prać np. dywany. Niektóre z ich nowszych modeli są w pełni zautomatyzowane. Co to oznacza? W wielkim skrócie, wystarczy że położymy takie urządzenie na podłodze a następnie je włączymy. Nasz odkurzacz sam dokładnie wyczyści każdy zakątek pomieszczenia, wykrywając zbliżające się ściany. Urządzenie to zwykle jest zasilane z akumulatora, toteż w przypadku gdy napięcie na baterii spada, automatycznie kieruje się ono do ładującej go stacji dokującej.

Niezwykle ważne jest również to, aby używać odpowiedniego mopa. Nie musi być to stary, śmierdzący mop pamiętający czasy naszych rodziców. Dzisiaj wielu producentów oferuje mopy, specjalnie dostosowane do różnych powierzchni. Dzięki temu osoba sprzątająca np. panele może za pomocą takiego mopa zrobić to o wiele szybciej, wygodniej i wydajniej.

Teraz najważniejsze. Jeśli chcemy, aby nasz dom czy też nasze mieszkanie były czyste i lśniące, starajmy się dbać o ich czystość. Rzecz jasna, odkurzenie dywanu czy przetarcie mebli jest czynnością niezbędną. O wiele jednak bardziej ułatwiamy sobie życie, jeśli o tą czystość dbamy.

 

AGDhome.pl to jedna z czołowych sklepów na rynku sprzętu AGD i RTV, przeglądaj i kupuj sprzęt AGD  wiodących marek: Bosch, Teka, AEG, Electrolux, Amica, Beko i innych.

30 marca 2017