Malowanie ścian na popularne kolory. Modne mieszkanie.

Wiosna to czas, kiedy mamy ochotę nie tylko na wiosenne porządki, ale również na odświeżanie pomieszczeń. Jest to idealny moment aby moda zagościła w naszym domu i warto zdecydować się na kolory modne w tym sezonie. Nasz poradnik przedstawia najmodniejsze w tym roku barwy, które powinny zagościć w każdym domu. Warto poznać najnowsze pomysły i ciekawą kolorystykę.

Delikatne kolory z dodatkowym, silniejszym kolorem to hit obecnego sezonu

Zdecydowany prym w tym roku wiodą delikatne kolory ze wstawką koloru w mocniejszym akcencie. Nie tylko ubrania, jak i dodatki, ale również pomieszczenia w dwóch, różniących się od siebie kolorach to jeden z lepszych pomysłów, które wchodzą na nasz rynek.

W związku z tym, zanim zdecydujemy się na zastosowanie połączenia dwóch barw warto sprawdzić, które z nich będą najpopularniejsze w danym sezonie. Nie wszystkie kolory pasują względem siebie i niektóre mogą tworzyć złe aranżacje. Dlatego też w tym roku najlepiej zastosować stonowane barwy, o mniejszej wyrazistości, takie jak biele, beże i pastele, które są znacznie spokojniejszymi, delikatniejszymi kolorami. W połączeniu z silniejszym akcentem takich odcieni jak fiolety czy czerwienie nadadzą pomieszczeniu zdecydowanie mocniejszego efektu, a zarazem pomieszczenie stanie się bardziej wyraziste i wyeksponowane. Są to idealne połączenia do ładnych, nowoczesnych pomieszczeń, dla właścicieli, którzy ciągle podążają za modą.

Zastosowanie bardziej intensywnych kolorów

Osoby oryginalne i odważne mogą pomalować swoje pomieszczenia na bardziej intensywne, soczyste kolory, które nadadzą pomieszczeniom nowego stylu i wyrazistości. Takie kolory jak czerwienie, fiolety czy pomarańcze, w połączeniu z bardziej jaskrawymi kolorami sprawią, że mieszkanie nabierze niebywałego szyku i nowoczesności.

Fioletowe ściany

Obecnie coraz bardziej popularne są ściany w odcieniach fioletu. Jest to idealny kolor do sypialni czy do dziecięcego pokoju. Jasny fiolet ładnie też wygląda w zestawieniu z jasnymi, stonowanymi kolorami takimi jak beże, czy kremy, co sprawia, że pomieszczenie staje się ciepłe i przytulne.

Naturalne kolory

Sporo jednak osób, wbrew modzie, stara się malować ściany w swoim domu na naturalne kolory. Ci, co lubią podążać za stylami eko i dobrze czują się w lesie, nad morzem czy w górach, na pewno będą chcieli pomalować swoje pomieszczenia na podobne kolory, aby być bliżej natury. Dlatego też najlepszymi barwami w tym wypadku będą kolory w odcieniach brązu, błękitu czy zieleni, które również nie ustępują obecnym trendom.

 

30 marca 2017