Dodatkowe wyposażenie skrzynki narzędziowej

Szpachelka – jest to narzędzie używane przy pracach zarówno z betonem drewnem, jak i metalem – Służy ona do nakładania i gładzenia materiałów w rodzaju gipsu czy szpachli, w przypadku drewna – uzupełniania ubytków i naprawy, w przypadku metalu – np. zaklejania dziur spowodowanych korozją. Szpachla wykonana jest zazwyczaj z blachy stalowej która charakteryzuje się pewną elastycznością. Uchwyt wykonany jest najczęściej z tworzywa sztucznego. W zależności od zakresu prac warto mieć różne rodzaje szpachelek. Warto też używać dwóch naraz, jedną do nakładania, a drugą do zgarniania nadmiaru masy z materiału. Szpachelki należy bardzo dokładnie czyścić i szlifować, bowiem wszelkie nierówności znacząco pogarszają walory tego narzędzia.

Miarka centymetrowa – narzędzie absolutnie niezbędne, inna nazwa to calówka – ze względu na użyte jednostki miary. Wykonana jest na tej zasadzie co składany scyzoryk, z drewna, metalu lub plastiku. Ma ona zwykle długość około dwóch metrów. Warto posiadać również miarkę metalową sztywną (automatycznie zwijającą się) oraz taśmową miękką.

Ponadto przyda nam się: gruby ołówek techniczny do oznaczania materiałów, linijka – najlepiej metalowa, minimum 50 cm, nóż oraz nożyczki, taśmy klejące: izolacyjna czarna do kabli, a także taśma typu „gafer” wzmacniana aluminium, także papier ścierny różnej grubości.

Jeśli chodzi o materiały typu "drobnica" to niezbędne są gwoździe różnej wielkości śruby, wkręty do gips-karton, metalu, kołki rozporowe, kołki drewniane, oraz haki. Ponadto przydadzą nam się uszczelki, oraz rurki termokurczliwe.

30 marca 2017