Narzędzia do malowania ścian

Malowanie ścian to wcale nie jest trudne ani wymagające zadanie. Przede wszystkim trzeba się do tego odpowiednio przygotować, trzeba sobie zgromadzić zestaw niezbędnych narzędzi, a wówczas wszystko pójdzie dobrze, sprawnie i na pewno szybko. Malowanie wówczas nie będzie nawet najmniejszym problemem ani żadnym wyzwaniem.

Przede wszystkim należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu się do pracy. Przygotowanie to powinno składać się z dwóch etapów. Pierwszy etap to dobór odpowiednich narzędzi do malowania, a drugi etap to przygotowanie ścian pod malowanie. Zarówno jeden, jak i drugi jest absolutnie niezbędny żeby malowanie było efektowne, ale przede wszystkim efektywne. Jeżeli nie właściwie się do tego przygotujemy, to wówczas nasze prace bardzo szybko okażą się stratą czasu, ponieważ farba nie będzie trzymać się ściany.

Przygotowanie narzędzi powinno być poprzedzone kilkoma wcześniejszymi analizami. Po pierwsze potrzebne będą narzędzia, które posłużą nam do przygotowania ściany. Trzeba ją będzie być może załatać, wyrównać, doprowadzić do porządku. Druga część to samo malowanie. Również będziemy potrzebowali odpowiednich do tego narzędzi. Jeżeli chodzi o przygotowanie ścian, to konieczne tu będą szpachelki i zacieraki. One właśnie służą wyrównaniu ścian, one służą ich wygładzeniu. Nadajemy ścianie odpowiednią powierzchnię, która w ten sposób zostaje właściwie przygotowana pod malowanie. Trzeba również pamiętać, że tak wygładzona i wyrównana ściana jest w całości pokryta kurzem i pyłem z powodu właśnie zacierania. Trzeba pamiętać o odpowiednich narzędziach i sprzęcie, który pozwoli ją oczyścić. Ściana pokryta pyłem i kurzem będzie źle trzymała farbę i wykonana praca bardzo szybko pójdzie na marne. Nie o to przecież chodzi. Jeżeli chodzi o samo malowanie, to trzeba wiedzieć, co nam będzie do tego potrzebne. Jakie wałki i pędzle. Wałki dobieramy pod kątem wielkości ściany. Na dużą ścianę spokojnie można wykorzystać większe wałki, szersze, które sprawdzą się doskonale w kwestii malowania dużych, jednolitych powierzchni. Jeżeli zaś chodzi o malowanie mniejszych, czy trudno dostępnych powierzchni, wówczas doskonale się nada tutaj cała gama różnorodnych pędzli, które pozwalają na dotarcie do tego typu miejsc, tego typu powierzchni. Tu, również ważne jest odpowiednie przygotowanie kuwety. Dobra kuweta, to połowa sukcesu. Chodzi przede wszystkim o to, żeby nie trzeba było cały czas chodzić i myć jej i wymieniać jej zawartość, bo ta jest już przyschnięta czy przybrudzona. W takim momencie doskonale sprawdzają się kuwety z wymiennymi wkładami. Pozwalają one na zastosowanie ich kilka razy. Po wykorzystaniu należy umyć i oczyścić wszystkie wkłady. Praca jest ta sama, ale robiona za jednym razem, co pozwala na zaoszczędzenie czasu.  

 

30 marca 2017