Dekorujemy ściany - malujemy kolorowe pasy

Gdy przeprowadzamy remont, na pewno mamy szansę zmienić nasze wnętrza w dość znacznym stopniu. Nie zawsze zmiany muszą wiązać się z wysokimi kosztami często samodzielnie i przy zastosowaniu prostych tricków możemy zmienić całkowicie wygląd pomieszczeń. Dobrym sposobem są na przykład pasy na ścianach, a ich namalowanie z pewnością nikomu obecnie nie sprawi żadnego kłopotu. Podpowiemy jak wykonać takie pasy na ścianie i przede wszystkim jakie efekty wizualne mogą one nam dać.

Paski - pomysł na optyczną korekcję wnętrz

Malowanie pasów na ścianach może być dobrym sposobem na optyczne skorygowanie wielkości naszych pomieszczeń. Gdy jest za wąski, możemy go wizualnie poszerzyć, a jeżeli pomieszczenie jest wysokie, paski pomogą je optycznie obniżyć. Poza tym z pewnością jest to jeden z lepszych sposobów na to, aby wprowadzić do wnętrz ciekawe wrażenie i nieco świeżości.

Jak zabrać się za malowanie pasów?

Jeżeli chcemy namalować równe paski, warto wcześniej określić, jaka mają mieć szerokość. Dobrze jest kupić wałek o zbliżonej szerokości aby można było przy jego pomocy dość szybko j stworzyć. Do malowania możemy podchodzić na wiele sposobów. Można oczywiście namalować na ścianie kreski, wyznaczające pasy i następnie malować je dwoma kolorami. Jednak jest to zajęcie przede wszystkim bardzo czasochłonne, i poza tym nie daje nam pewności, że pasy zostaną namalowane równo. Nieco lepszym sposobem na pewno będzie wykorzystanie do tego celu taśmy malarskiej.

Taśma malarska - niezawodna do malowania pasów

Gdy chcemy zastosować taśmę malarską do malowania pasów, musimy najpierw dobrać kolorystykę, jakiej chcemy używać. Ważne jest bowiem to, aby najpierw powierzchnię ściany pomalować najjaśniejszym kolorem którego będziemy używać. jeżeli zamierzamy na jasnym tle co pewien czas namalować ciemniejsze pasy, to wówczas najkorzystniej jest pomalować od razu całą powierzchnię ściany. Musimy poczekać następnie do jej wyschnięcia. Następnym krokiem jest przygotowanie powierzchni do malowania pasów. Taśmę malarską wyklejamy w taki sposób aby pomiędzy nią zostało miejsce dokładnie takie, jakie chcemy mieć pasy. Należy zadbać o to, aby szczególnie na brzegach bardzo dobrze przylegała do ściany. Następnie powierzchnię wewnątrz malujemy na interesujący nas kolor. Najlepiej jeżeli zastosujemy do tego wałek o szerokości podobnej do szerokości paska, lub nawet minimalnie szerszy. Unikniemy wówczas sytuacji że brzegi pozostaną niedomalowane. Poprawianie ich zaś przy pomocy pędzla grozi tym, że pojedyncze włoski mogą się dostać pod taśmę malarską i sprawić, że na jasnej powierzchni pozostaną nam nieładnie wyglądające ślady farby.  

30 marca 2017