Systemy przywoławcze

Dzisiejsze modernizowane i rozbudowywane obiekty związane ze służbą zdrowia lub opieką społeczną, jak również te nowo powstające, wyposażane są w nowoczesne systemy przywoławcze. Rozwiązania te pomagają skutecznie chronić zdrowie i życie pacjentów, ale w jaki sposób? Oto krótka charakterystyka działania systemów przywoławczych.

Automatyka w szpitalu

 

Wszyscy wiemy, że w szpitalach liczy się natychmiastowa reakcja i szybki przepływ informacji, aby uratować ciężko chorego pacjenta. Właśnie dlatego instalacje systemów przywoławczych są wciąż na nowo udoskonalane tak, aby działały jak najefektywniej, nie naruszając przy tym żadnych przepisów związanych z emisją hałasu. Bezpieczeństwo, wygoda, komunikacja, a przede wszystkim skuteczność to główne cechy systemu.

 

Czemu to służy?
Przede wszystkim bezpieczeństwu. Instalacja systemu pomyślana jest tak, aby minimalnie ograniczyć ryzyko zagrożenia życia przez spóźnioną reakcję. Ponadto urządzenia pomagają zwiększyć efektywność personelu medycznego. Są to niewielkie odbiorniki, które mogą być przetrzymywane w kieszeni. System dodatkowo współpracuje wewnątrz kadry, tak że pracownicy mogą przywoływać się wzajemnie. Dobrze zainstalowany i opracowany układ gwarantuje dyskrecję i komfort pacjentów. Cichy system przywołania pozwala na używanie go w nocy i gwarantuje, że sygnał zostanie odebrany nawet podczas formalnego spotkania.

 

Jak to działa?
Zasada działania systemu przywoławczego jest bardzo prosta – chodzi o bezprzewodowe przesłanie informacji od stacji nadawczej (oczywiście może to być również przycisk umieszczony przy łóżku chorego pacjenta) do jednego lub kilku z wybranych odbiorników. W ten sposób można szybko wezwać personel medyczny. Komunikat jaki otrzymuje wzywana osoba może być dowolnie nazwany i wyświetlany np. na specjalnej tablicy LED. Dodatkowym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalnego ‘pageru’, który informuje o konieczności udzielenia pomocy za pomocą sygnału dźwiękowego lub wibracyjnego. Taki komunikat wysyłany jest równolegle na pozostałe odbiorniki, tak aby zapewnić możliwie jak najwyższą jakość komunikacji i bezpieczeństwa. Istotne jest to, że tego rodzaju urządzenia nadające sygnał można montować w łazienkach, toaletach czy prysznicach dla pacjentów. Tak zaprojektowany schemat komunikacyjny i alarmowy pozwala na bardzo szybką reakcję w krytycznych sytuacjach, kiedy pacjent zasłabnie podczas intymnych czynności higienicznych. Warto zainwestować w system jak najwyższej jakości i skuteczności, żeby zapewnić najlepszą opiekę.

 

15 grudnia 2015