Dekoracyjna ściana - faktura i światło

Aby uzyskać na ścianach ciekawe efekty nie musimy się obecnie ograniczać jedynie do kolorów czy też ozdób, możemy bowiem wykorzystać bardzo wiele możliwości. Światło, ciekawe sposoby na wykończenie - dzięki temu nasze wnętrza mogą być ciekawe i niepowtarzalne i na pewno będą przyciągały spojrzenia.

Faktura ściany - ciekawe inspiracje

Ściany nie zawsze muszą być gładkie. Czasem ciekawa faktura powierzchni sprawia, że prezentują się znacznie lepiej i dodają wnętrzom charakteru. Obecnie nie musimy się martwić, jak je wykonać, ponieważ na rynku jest coraz więcej materiałów które to ułatwiają. Nie tylko można znaleźć farby czy tynki, pozostawiające nietypową strukturę, ale także wałki które umożliwiają jej wykonanie. Nie trzeba do tego posiadać zbyt wielu umiejętności, dlatego też niemal każdy może je wykonać samodzielnie. Zazwyczaj potem wystarczy jedynie pomalować powierzchnię ściany na wybrany kolor aby efekt był oszałamiający.

Nietypowe kształty zmieniają wnętrze

Czasem do tego aby całkowicie zmienić wnętrze wystarczy niewielka zmiana kształtu. Zazwyczaj bowiem pomieszczenia kojarzą się nam z prostokątami, w których znajdują się otwory drzwi i okien. Jednak można je wykonać w bardziej fantazyjny sposób, na przykład wyłukować. Wtedy całość wnętrza zmieni się zupełnie. Należy jednak brać pod uwagę, iż nie do każdego stylu takie zmiany będą odpowiednie, dlatego też powinno się wykonywać takie prace w tych wnętrzach gdzie będą one pasowały do stylu pomieszczenia. Ściany mają także w pewien sposób służyć do wyeksponowania mebli, należy więc top brać pod uwagę podczas wykonywania na nich różnorodnych zdobień.

Światło - idealne do każdego wnętrza

Na pewno jednak jak mowa o ciekawych efektach, nie ma nic lepszego niż odpowiednio dobrane światło. Dzisiaj nie musimy już zdawać się jedynie na centralne oświetlenie w pomieszczeniu, możemy bowiem zamiast niego zdecydować się na większą ilość punktów świetlnych ciekawie rozmieszczonych. Często także bywa, iż sufity podwieszane wykonywane są tak, iż montuje się w nich oświetlenie diodowe, które pod odpowiednim kątem oświetla powierzchnię ścian i sufitów, dając bardzo interesujący efekt. Jeżeli dodatkowo ściana, na którą zostanie skierowane światło będzie miała ciekawą fakturę, efekt będzie z pewnością oszałamiający. Dlatego też na pewno warto zainteresować się takimi właśnie sposobami, jeżeli poszukujemy sposobu na ciekawy sposób aranżacji wnętrz. Duża ilość produktów różnego rodzaju dostępna w sprzedaży z pewnością nam to ułatwi.  

Polecamy: e-firanki.pl - firany, dekoracje, rolety rzymskie.

30 marca 2017