Marmurit

W branży budowlanej liczą się nie tylko efekty wizualne, ale i trwałość. Można wybrać znakomicie pasujący do naszej wizji wymarzonego budynku tynk bądź nowoczesną farbę w ulubionym odcieniu, ale jeśli nie przygotujemy odpowiednio ściany, to całość z pewnością szybko straci swój pierwotny wygląd. Dlatego warto podstawić na dobrej jakości grunt. Osoby, które planują nałożenie efektownego tynku mozaikowego powinny rozważyć taką opcję jak marmurit. Jest to znakomity grunt akrylowy przeznaczony specjalnie pod mozaikę. Materiał ten nadaje się zarówno na zewnętrzne elewacje budynków, jak i na te wewnętrzne.

Jest ceniony przez konserwatorów zabytków i osoby, dla których precyzja prac budowlanych jest naprawdę istotna. Marmurit jest produktem stworzonym na bazie żywicy akrylowej oraz trwałych wypełniaczy mineralnych. Ten rodzaj gruntu z powodzeniem można stosować zarówno na tradycyjny beton, tynk cementowy oraz cementowo-wapienny, jak i na popularne płyty gipsowo-kartonowe czy nawet podłoża pokryte dobrze związaną powłoką malarską.

Marmurit zwiększa przyczepność wyprawy tynkarskiej. Zaletą tego gruntu jest także to, że znacznie zmniejsza on chłonność podłoża. Warstwa z marmuritu znacznie ułatwia również nałożenie tynku i wprowadzenie odpowiedniej faktury – co jest naprawdę istotne w przypadku mozaiki. Gdy wybierzemy materiał podbarwiony pod kolor tynku, zniknie problem nieestetycznego przebijania podłoża. Oczywiście decyzja czy zdecydujemy się na takie rozwiązanie należy wyłącznie od nas, ale na pewno warto to przemyśleć.

30 marca 2017