Krzesła do jadalni - na co zwracać uwagę przy wyborze?

Spożywanie posiłków zawsze powinno być komfortowe. Nie chodzi o sam smak jedzenia, ale o otoczenie w którym je spożywamy. Jadalnia to pomieszczenie, na które decyduje się coraz więcej rodzin. Miejsce dedykowane tylko spotkaniom, jedzeniu i bawieniu się powinno zostać odpowiednio zaplanowane i wyposażone. Dziś dowiecie się w jaki sposób wybierać krzesła do jadalni, na co zwracać uwagę i ile kosztują ciekawe modele mebli. Zapraszamy do lektury.

CCC - cena czyni cuda

Termin "ccc" odnosi się do firm, które produkują meble w skali masowej. Jeśli mowa o krzesłach, to modele dostępne za 399 - 500 złotych nie będą się nadawać do wieloletniego użytku. Choć takie produkty zazwyczaj prezentują się ładnie, mogą w krótkim czasie zdegradować posadzkę. Wierzcie nam lub nie, ale nogi przy tanich stołach mają wypryski. Należałoby zaimplementować na nich gumy, co z kolei może rysować powierzchnię posadzki w momencie przesuwania stołu.

Droższe, dedykowane stoły z krzesłami za 1000 - 1500 złotych będą miały specjalne powłoki chroniące posadzkę. Choć wyglądem mogą przypominać tańsze modele - nie dajcie się zwieźć, bo jakość drewna użyta do ich produkcji zapewne jest wyższa, niż tworzywo sztuczne.

Na co zwracać uwagę

Szczęściarzami będą Ci, którzy za 500 - 600 złotych kupią stół z minimum czterema krzesłami. Da się nabyć taki produkt za niewielkie pieniądze, trzeba tylko pamiętać o detalach. Podczas oględzin warto zainteresować się stalowymi mocowaniami, powierzchnią tuż pod nogami stołu oraz oparciem krzeseł. Jeśli żaden element nie wydaje dźwięków, wizualnie wydaje się twardy, to być może mamy do czynienia z produktem wartym zakupu.

Zakup krzeseł do jadalni to sporo myślenia, nerwów oraz podróżowania samochodem. Warto jednak przyłożyć się do tego zajęcia i zapewnić sobie komfortowe meble, które umilą czas spędzany z rodziną. Jeśli chcecie nam zadać jeszcze jakieś pytania, to czekamy na nie pod tematem. 

 

Zobacz również