Duet idealny - roleta i firanka

Duet idealny – roleta i firanka

roletaNie ma chyba bardziej uniwersalnej osłony okna, niż rolety. Ich ogromną zaletą jest to, że pasują prawie do każdego wnętrza, bez względu na jego styl oraz charakter. Pełnią funkcję dekoracyjną, ale o wiele ważniejsza jest ich funkcja użytkowa. Rolety to najprostszy sposób na regulację oświetlenia zewnętrznego. Promienie słoneczne oraz światło dzienne wpada do naszego mieszkania, czy tego chcemy, czy nie.
Dzięki roletom możemy w każdej chwili w razie potrzeby ograniczyć to zewnętrzne oświetlenie. Łatwość ich obsługi, to że bez trudu możemy je opuszczać i podnosić decyduje o ogromnej popularności rolet. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Najczęściej wybierane są rolety materiałowe, a wśród nich wykonane z tkanin gładkich, żakardowych, przepuszczających światło, rozpraszających lub zaciemniających. Te ostatnie to doskonały sposób na upały, gdyż chronią mieszkanie przed męczącym upałem.

Materiały roletowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej.

Nie ma problemu z dopasowaniem barwy rolet do danego wnętrza. Praktyczniejsze od rolet materiałowych są te wykonane z tworzywa sztucznego. Zdecydowanie łatwiej je wyczyścić. Jednak wybór kolorystyczny jest w ich przypadku mocno ograniczony. Same rolety sprawiają, że wnętrze jest nieco surowe. Dlatego doskonałym pomysłem jest połączenie ich z firankami. dekoracja okna zyska wtedy z pewnością na lekkości i delikatności. Stanie się po prostu pełniejsza. Wystarczy dobrze przemyśleć wybór rolet i firan, aby stanowiły one duet cieszący oko i fantastycznie spełniający swoje praktyczne funkcje.

Rolety i firanki w salonie

Rolety są właściwie niezbędne w dużym pomieszczeniu, w którym okna wychodzą na mocno nasłonecznioną stronę, np. południową lub zachodnią. W takiej sytuacji lepiej sprawdzą się rolety z tworzywa, niż materiałowe. Skuteczniej odbijają promienie słoneczne, więc można dzięki nim z powodzeniem regulować intensywność światła. Dodajmy do nich delikatne firanki z tiulu czy muślinu o podobnej barwie. Może być odrobinę ciemniejsza lub jaśniejsza od koloru rolet. Dzięki takiej aranżacji okna jego kontury są łagodniejsze. Wnętrze nabiera bajdzie romantycznego i kobiecego charakteru.

Rolety i firanki w sypialni

Najlepszym wyborem do sypialni mogą okazać się zwijane rolety wykonane z nieprzezroczystego materiału. Dają to, co w sypialni jest niezmiernie ważne, czyli prywatność i ochronę przed ciekawskimi spojrzeniami. Sprawiają również, że do pomieszczenia nie wpada zbyt dużo światła. Stanowią barierę zarówno dla światła dziennego, np podczas poobiedniej drzemki, jak i dla oświetlenia ulicznego i świateł przejeżdżających samochodów, gdy okno sypialni wychodzi niefortunnie na ruchliwą ulicę. Sprawdzą się zwłaszcza, gdy sypialnia usytuowana jest po wschodniej, a więc mocno nasłonecznionej rano stronie budynku.

Rolety w sypialni docenią szczególnie ci, którzy kochają dłużej pospać. Dzięki nim poranne promienie, szczególnie latem, nie będą ich budziły zbyt wcześnie. Sypialnia to miejsce, które powinno być przytulne. Dlatego właśnie warto w nim oprócz rolet zastosować również firanki. Sprawią, że wnętrze będzie bardziej przyjazne i zachęcające do relaksu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *