Firanki, zasłonki, dekoracje okienne: zainspiruj się naszymi podpowiedziami!

Firanki, zasłonki, dekoracje okienne: zainspiruj się naszymi podpowiedziami!

Ciepłe wiosenne dni coraz częściej będą nam zaglądać do okien. Dlatego warto wiedzieć na jakie dekoracje okienne można się zdecydować, by podkreślić swoje atuty zza okna. Jednocześnie trzeba się zdecydować na takie rozwiązanie, które będzie miało harmonijnie dobrane firanki czy zasłonki. Chodzi o to, by wszystko jako całość wyglądało świetnie.

Dekoracje okienne: delikatnie i z mgiełką W ostatnich latach powróciła moda między innymi na ludowe rzemiosło. Może ono dawać prawdziwe pole do inspiracji dla dekoracji okiennych. Jeśli udamy się na lokalny targ zobaczymy, że dekoratorskie łupy będą ogromne. Koronkowe firany w różnych konfiguracjach mogą sprawić, że nasze okna zupełnie się zmienią. Każdy może przełamać przez taki element swoje reguły, gdy chodzi o wystrój i dekorację okna. Sprzedawcy mogą nawet zaoferować nam podcięcie takich firan w taki sposób, który będzie dla nas akurat najodpowiedniejszy. Ważną kwestią będzie wydobycie oczywiście z okna maksimum światła. Jest to bardzo ważne, ponieważ wpływać może dodatnio na nasze wnętrze. Dekoracje okienne: naturalne materiały i lokalny ornament Jeśli nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie dekoracji bez zasłon to na pewno dobrym rozwiązaniem będzie zestawienie cieńszych materiałów z tradycyjną funkcją kryjącą, która przypisana jest z zasady zasłoną. Sprawdzać się będą w tym względzie między innymi gładkie lny czy bawełna, z których wykonywać można zasłony jakie pasować będą do większość wnętrz. Nie będą tutaj przeszkadzać również delikatne estetyczne zdobienia, które można wzbogacać przez zastosowanie koronek. Już nie wystarczy przygotowanie skromnych dodatków, ale dużo większe znaczenie mają również elementy ozdobne. Stosuje się także wariacje z zasłonami przez zastosowanie koronki czy tez dodatków, które będą pośrodkować zasłonę pomiędzy rzymską roletą a tradycyjną zasłoną. Dekoracje okienne: powrót kwietnych motywów Dla osób, które są miłośnikami kwiatów na pewno dobrą informacją będzie to, że obecnie kwiatowe materiały wracają do łask i są coraz chętniej wybierane. Takie naturalistyczne motywy kwiatowe to rozwiązanie, które świetnie się sprawdza. Im wzór będzie bardziej zbliżony do formy fotograficznej i kwietnej rzeczywistości tym lepiej. Powinno się natomiast unikać takich wzorów, które mają same kwiaty i nie łączą innych elementów. Kwieciste zasłony, które mają mocny realistyczny wzór można umiejętnie zestawić także z innymi elementami.

Chodzi o to, by całościowo stworzyć takie elementy, które nie będą przytłaczać wnętrza. Najlepiej szyć zasłonkę z jednego kawałka materiału, tak by nie stosować udziwnień i łączenia z innymi gatunkami czy wzorami, ponieważ takie rozwiązanie na gruncie estetycznym się po prostu nie sprawdzi. Jeśli nie chcemy nadmiernie prezentować swoje wnętrza w ciągu dnia, gdy nie sprawdzą się tak zasłony powinniśmy się zdecydować na jakieś delikatne rolety, wśród których prawdziwym hitem obecnie stają się rolety rzymskie.

Obecnie wybór jest bardzo duży, możemy znaleśc zasłony, firanki, rolety niemalże do każdego wnętrza. Zasłony w Krakowie – znajdziesz tu szeroką ofertę zasłon i firanek, w najlepszej jakości i dobrej cenie.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *