Gdzie za darmo oddać, wziąć lub wymienić rośliny w Warszawie i okolicach?

Gdzie za darmo oddać, wziąć lub wymienić rośliny w Warszawie i okolicach?

Punkt Adopcji Roślin Warszawa-ŁomiankiWiele osób ma problem z roślinami, których nie może dłużej u siebie posiadać. Jeżeli i Ty musisz się ich pozbyć, jednak nie chcesz pozostawić ich na śmietniku lub w jego okolicy, na pomoc przychodzą punkty adopcji roślin. Jeden z nich czeka na nas w Galerii Łomianki.

W Galerii Łomianki, w ramach działającej tam Współdzielni, działa właśnie Punkt Adopcji Roślin. Otwarty jest on w godzinach pracy Galerii w danym dniu. Jest to miejsce, gdzie można zostawić roślinę, wymienić ją na inną roślinę lub wziąć ją zupełnie za darmo.

Dlaczego pozbywamy się roślin?

Powodów jest naprawdę wiele. Najczęściej są to kwestie związane z przeprowadzkami. Z jednej strony, gdy zmieniamy dom czy mieszkanie, w nowym miejscu może nie być już miejsca na wszystkie posiadane obecnie rośliny.

Często pozbywamy się roślin również wtedy, gdy urosną za bardzo, przez co znów zajmują nam one za dużo miejsca, jednak tak samo dzieje się, gdy rośliny nie chcą rosnąć – zamiast je wyrzucać czy czekać, aż zupełnie umrą, wiele osób woli je oddać innym – może w innych warunkach będą rosnąć normalnie i zdrowo.

Cześć osób decyduje się na zmianę również z powodu alergii. Czasem pojawiają się one niekoniecznie od razu, jednak wiele osób w momencie kupowanie danej rośliny nie ma pojęcia, że może ona działać na nich w sposób alergiczny.

Często powodem oddawania roślin są również zwierzęta czy dzieci. Z jednej strony, to wspomniane już wcześniej miejsce, z drugiej i dzieci, i zwierzęta mogą rośliny niszczyć, a my nie powinniśmy je na to narażać.

Na koniec pozostaje fakt po prostu znudzenia się. Wiele roślin nam powszednieje, zwłaszcza gdy są u nas naprawdę długo, a my oczekujemy zmiany. Z tego powodu pozbywamy się starych roślin, by zrobić miejsce na nowe.

W każdym z powyższych przypadków pojawia się jednak jeden problem – co zrobić z rośliną, żeby jej nie wyrzucać? Odpowiednim rozwiązaniem jest odnalezienie jednego z punktów adopcji roślin.

Dlaczego warto oddać kwiaty i rośliny do Punktu Adopcji Roślin?

Jest to najbardziej praktyczne i wygodne rozwiązanie. W teorii sami możemy poszukiwać kogoś, komu oddamy daną roślinę, czy to wśród osób nam znajomych, czy to wśród innych użytkowników np. Facebooka. Niestety, jest to bardzo czasochłonne. Odzywa się do nas wiele osób, wymaga to ustalenia miejsca i terminu odbioru, terminy te są przekładane, część osób rezygnuje, czasem przestają się do nas odzywać – to nic przyjemnego, zwłaszcza gdy na naszej głowie jest np. przeprowadzka.

Oddanie roślin do Punktu Adopcji Roślin jest znacznie szybsze – po prostu odwiedzamy Galerię Łomianki i zostawiamy roślinę na miejscu. Jednocześnie, możemy być pewni, że naprawdę szybko znajdzie ona nowego właściciela.

Punkt Adopcji Roślin w Galerii Łomianki – weź kwiaty i rośliny zupełnie za darmo

Nie każdy może pozwolić sobie na zakup kolejnych kwiatów. Część osób nie chce również tego robić, również dlatego, że zdają sobie one sprawę z tego, że wiele osób kwiaty oddaje i można zdobyć je zupełnie za darmo. Często trafią one właśnie do Punktu Adopcji Roślin, dlatego też wiele osób odwiedza go regularnie, poszukując odpowiednich dla siebie roślin.

Punkt Adopcji Roślin – gdzie się znajduje?

Punkt Adopcji Roślin znajduje się w Galerii Łomianki, przy ulicy Brukowej 25 w Łomiankach, nieopodal Warszawy. To kameralne, ale bardzo chętnie odwiedzane centrum handlowe. Punkt Adopcji Roślin znajduje się i działa w ramach Współdzielni – to jej powinniśmy poszukiwać na mapie tego centrum handlowego.

Jednocześnie, w ramach Współdzielni działa również punkt wymiany książek, a o wszystkich wydarzeniach, które odbywają się w Galerii łomianki lub w jej okolicy, można dowiedzieć się na stronie internetowej Galerialomianki.pl.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *