Idzie wiosna, czas na aktywności na świeżym powietrzu!

Idzie wiosna, czas na aktywności na świeżym powietrzu!

Choć i zima daje nam mnóstwo okazji do aktywności na świeżym powietrzu (na przykład łyżwy, sanki czy narty), wiosną mamy dużo więcej możliwości do wyboru. A i energii wielu osobom przybywa, gdy temperatury stają się wyższe, a dni dłuższe. Dlatego wiosna to czas prawdziwej eksplozji plenerowych wyjść i sportów. Wędkarza ruszają na połów, rowerzyści odkurzają jednoślady po zimowym sezonie, powoli ruszamy też na pierwsze pikniki w ciepłe dni – niekiedy wiosną temperatury mogą być naprawdę wysokie, a słońce mocno przygrzewa.

Choć wiele z tych aktywności nie wymaga specjalistycznego przygotowania i drogiego sprzętu, zawsze warto zaopatrzyć się w akcesoria, które ułatwiają przebywanie w plenerze. Szeroką ofertę produktów dla wędkarzy i rowerzystów znajdziesz w sklepie internetowym Metroz.pl. Na stronie Metroz.pl znajdziecie też wiele urządzeń i akcesoriów, które pomogą zorganizować biwak, wycieczkę czy inny pobyt w plenerze.

Które z nich okażą się najbardziej przydatne? Na pewno bagażnik samochodowy ułatwiający przewożenie rowerów. Ten oferowany przez Metroz.pl jest leki i niedrogi oraz pasuje do większości typów aut. Taki uchwyt samochodowy pozwala wygodnie przewieźć z tyłu samochodu aż trzy rowery, jest więc idealny na rodzinną wycieczkę. Warto go mieć szczególnie, gdy w okolicy naszego miejsca zamieszkania nie dysponujemy ciekawymi trasami rowerowymi – nieraz wystarczy przejechać zaledwie 30 kilometrów, by znaleźć się w zupełnie innej okolicy, idealnej do eksplorowania jej na jednośladzie.

Osoby, które dużo jeżdżą na rowerze powinny tez pomyśleć o odpowiedniej blokadzie, która zapobiegnie kradzieży pojazdu. Obecnie za najskuteczniejsze uznawane są tzw. u-locki, czyli sztywne zapięcia w kształcie litery u, zdecydowanie trudniejsze do przecięcia niż linki. Tego rodzaju blokady także znajdziesz w sklepie internetowym Metroz.pl. Co jeszcze warto tam kupić, jeśli jazda na rowerze należy do twoich ulubionych aktywności? Na pewno warto skompletować podręczny warsztat, który pozwoli się uporać z typowymi awariami i usterkami roweru samodzielnie – to bardzo ważne szczególnie podczas dłuższych wycieczek w terenie, gdzie trudno będzie znaleźć profesjonalny zakład, w którym uzyskamy pomoc.

Niezbędnik każdego rowerzysty to więc nieduży zestaw do naprawy zaworów i wentyli, a także ściągacz do kaset i piast. Do sakwy warto też wrzucić skuwacz łańcucha i klucz do pedałów – oczywiście potrzeba jest też dętka lub łatki i klej do nich, jeśli wybieramy taką formę naprawy. Konieczna będzie też pompka oraz łyżka do kół. Nie daje nam to oczywiście możliwości jak w profesjonalnym warsztacie rowerowym, ale tak wyposażeni na pewno poradzimy sobie z niespodziewanymi usterkami na trasie.

W Metroz.pl znajdziemy dużo więcej niż akcesoria do naprawy rowerów. To sklep, w którym kupimy tez wodoodporne peleryny idealne dla rowerzystów, którzy jeżdżą bez względu na pogodę – zresztą wiosną aura bywa zmienna, można wyjechać przy pełnym słońcu i zostać zaskoczonym przez deszcz. Dlatego lekka peleryna, która nie zajmuje wiele miejsca na pewno się przyda – szczególnie podczas jednodniowych wypadów, gdy nie zabieramy dużego bagażu.

Oczywiście nie można też zapomnieć o oświetleniu – to jedne z kluczowych elementów bezpiecznej jazdy na rowerze. W Metroz.pl znajdziecie bogaty wybór lampek rowerowych. W połączeniu z odblaskami sprawią, że będziecie zawsze widoczni na drodze


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *