Jak stworzyć udaną aranzację okien?

Jak stworzyć udaną aranzację okien?

Choć osłony okienne możemy spotkać w niemal każdym domu, trudno utrzymywać, że sama aranżacja okien zawsze może być określana mianem udanej. Często trudno nie odnieść wrażenia, że powstała w sposób przypadkowy, choć domyślamy się, że zamysł jej autora był nieco inny, a on sam nie byłby zadowolony z takiego sposobu interpretowania podejmowanych przez siebie wysiłków. Kluczem do sukcesu wydaje się być dopasowanie do siebie zasłony, firany oraz karnisza, choć nie można zapominać i o tym, że za udaną nie uznaje się wcale jedynie tej aranżacji okien, która dobrze wygląda z zewnątrz.

Powinna być ona dopasowana również do wystroju wnętrza pokoju, w innym wypadku bowiem wygląda nienaturalnie i mało atrakcyjnie. Na szczęście, nie każdy musi być architektem wnętrz, aby znaleźć rozwiązanie zasługujące na uwagę. Jeśli brak nam oryginalnych pomysłów, możemy zainspirować się tym, co zostało już opracowane przez inne osoby. Nad nową aranżacją okna warto zastanowić się z przynajmniej kilku powodów, nie bez znaczenia wydaje się więc między innymi to, że mamy w jej przypadku do czynienia z szybkim i niekonwencjonalnym sposobem na to, aby zmienić wystrój wnętrza, w którym przebywamy. Najłatwiejszym rozwiązaniem jest zakup zasłon, w takim przypadku bowiem naszym jedynym zadaniem jest wybór takich rozwiązań, które pasują do siebie lub skorzystać z porad specjalisty/ Mamy wtedy pewność, że aranżacja będzie wyglądac atrakcyjnie dla oka i zachwyci zarówno nas jak i gości. Przy odrobinie wysiłku możemy jednak wyczarować okno marzeń, okazuje się przy tym, że cel ten można osiągnąć niewielkim kosztem, przy dostępie do typowych tkanin. Całości dopełniają niekonwencjonalne dodatki takie, jak choćby biżuteria.

Najważniejsze zastrzeżenie, na jakie powinniśmy zwracać uwagę jest związane ze spójnością, od aranżacji okien oczekuje się bowiem, że będzie ona odpowiadała zarówno wystrojowi, jak i stylowi wnętrza. Jeśli więc decydujemy się na kolorowe firanki, musimy pamiętać o tym, że ich barwa będzie oddziaływała na kolor typowy dla wnętrza. Ciepłe tonacje dekoracji okien są miłe dla oka, należy jednak spodziewać się, że firany i zasłony w odcieniu zieleni, fioletu oraz niebieskiego mogą wprowadzać siną poświatę. Jest ona dość niekonwencjonalna, nie zawsze wygląda się w niej jednak korzystnie. Nie oznacza to jednak, że z barw takich musimy definitywnie rezygnować, choć wskazane jest łączenie ich z tymi, które mają bardziej neutralny charakter. Jeśli decydujemy się na modne ostatnio zwiewne firany powinniśmy pamiętać o tym, że prezentują się one najbardziej efektywnie, gdy przebija przez nie światło.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *