Post

Co potrzebne jest do przeprowadzenia audiokonferencji?

O ile stworzenie rozmowy grupowej na komunikatorach większości z nas nie sprawi najmniejszego trudu, o tyle zorganizowanie konferencji, która będzie niezwykle profesjonalna już może okazać się pewną trudnością. Ostatnie czasy to gwałtowny wzrost zapotrzebowania na jakościowe rozmowy online. Nie chodzi jedynie o to, by sprawnie przekazywać sobie w nich informacje między działami firmy czy też prowadzić negocjacje biznesowe i rozmawiać z klientami. Dziś taka rozmowa to coś znacznie więcej. Praktycznie wszystkie stron oczekują, żeby była ona maksymalnie zbliżona do rozmowy twarzą w twarz. Tak wysokie oczekiwania wyzwalają energię wśród twórców sprzętu i powodują, że na rynku pojawiają się coraz nowocześniejsze rozwiązania.

Co potrzebne jest do przeprowadzenia jakościowej audiokonferencji?

Jeżeli mówimy o profesjonalnej konferencji nie obejdzie się bez sprzętu, który będzie gwarantował nieskazitelną jakość dźwięku oraz mikrofony, które pozwolą na przekazywanie naszego głosu nawet w przypadku, gdy pracujemy w dość głośnym pomieszczeniu. Urządzenia, które mogą okazać się przydatne to między innymi: słuchawki, telefony IP (konferencyjne), zestawy głośnomówiące, głośniki oraz mikrofony. Są marki, które za cel postawiły sobie zintegrowanie większości tych urządzeń w jedno, praktyczne rozwiązanie, które pozwoli na prowadzenie konferencji na wysokim poziomie z praktycznie dowolnego miejsca.

Rozwiązania audiokonferencyjne firmy Poly

Firma Poly to niekwestionowany lider, bardzo rozpoznawalna marka w branży sprzętu audio i wideokonferencyjnego. To marka, która stawia na najwyższą jakość video oraz audio w czasie tworzonych za pośrednictwem ich urządzeń konferencji oraz absolutne minimum obsługi ze strony użytkownika. Sprzęt Poly to najwyższa liga światowa, a do dyspozycji mamy wszystko to, czego potrzebować będziemy do stworzenia jakościowych rozmów biznesowych, firmowych czy nawet towarzyskich.

Polycom SoundStation IP, Polycom Trio oraz Polycom Duo to telefony audiokonferencyjne, które pozwalają na prowadzenie jakościowej rozmowy za pośrednictwem jednego urządzenia, które w inteligentny sposób radzi sobie z głosem wielu uczestników, gwarantując każdemu z nic należyty komfort dyskusji. Moderator konferencji również będzie miał dzięki tym urządzeniom uproszczone zadanie. Polycom VoxBox jest natomiast zestawem głośnomówiącym, którego stosowanie podniesie wrażenia audio na jeszcze wyższy poziom i sprawi, że poczujemy się zupełnie tak, jakbyśmy przebywali wszyscy w jednym pomieszczeniu i obcowali ze sobą. Dlaczego Poly? Poly bazuje na olbrzymim doświadczeniu zdobytym wcześniej pod innymi markami. Bardzo szybko zajęła uznane miejsce na rynku dzięki temu, że ich urządzenia są dostosowane do specyficznych potrzeb wielu branż, które wymagają komunikacji na najwyższym światowym poziomie. Bezawaryjność urządzeń, prosta instalacja i przede wszystkim szeroka gama produktów sprawiają, że jest to rozwiązanie dedykowane wszystkim tym, którzy chcą podnieść jakość komunikacji w czasie konferencji audio.