Post

Jak wybierać telefony konferencyjne?

W dzisiejszych czasach korzystanie z możliwości telekonferencji staje się coraz popularniejsze nie tylko w największych firmach, ale również sięgają po nie coraz to mniejsze przedsiębiorstwa. Audiokonferencje pozwalają na usprawnienie procesu komunikacji, często oszczędzają mnóstwo czasu wszystkim jej uczestnikom, pozostawiając przy tym spore możliwości biznesowe, ustalania strategii, zasad współpracy czy nawet dobijania targu z kontrahentami. Słowem można uznać, że dziś taka forma komunikacji jest w zasadzie równorzędna z tą, gdy mamy do czynienia z osobą fizycznie znajdując się obok nas. Urządzenia, które będą pomocne w zorganizowaniu perfekcyjnej audiokonferencje to przede wszystkim telefony konferencyjne. Oto kilka porad w jaki sposób powinniśmy je dobierać.

Liczba uczestników konferencji oraz jej miejsce

To kluczowa informacja. W przypadku małych spotkań w gronie firmowym możemy pozwolić sobie na nieco tańsze rozwiązania audiokonferencyjne. Zwykle wystarczają one do prowadzenia płynnych rozmów przez 4 osoby jednocześnie. W wielu wypadkach to wystarczająco, ale w sytuacji, gdy potrzebujemy więcej, znajdziemy również urządzenia, które pozwolą na wygodną komunikację kilkudziesięciu osób.

Sposób podłączenia i obsługi urządzenia

Od sposobu podłączenia zależeć będzie przede wszystkim komfort prowadzonej konferencji. W przypadku, kiedy chcemy więcej swobody lub przemieszczamy się z miejsca w miejsce, lepszy okaże się system bezprzewodowy. Jeżeli jednak zwykle konferencja odbywa się w tym samym miejscu możemy śmiało pozwolić sobie na wybór zestawu z okablowaniem. Znaczenie będzie miał również sposób samego podłączenia – VoIP, linia analogowa czy też karta SIM. W każdym z tych przypadków możemy wybrać zupełnie inny sprzęt, choć najlepiej będzie wybrać urządzenia multifunkcyjne, wspierające wszystkie obecne na rynku standardy.

Potrzebne funkcje

Lista wspieranych funkcji telefonu oczywiście powinna być jak najdłuższa, ale my powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na te, które będą bezpośrednio dotyczyły spotkań w naszej firmie i rzutowały na ich jakość. Zasadniczo istotna będzie również funkcja nagrywania rozmów. Nie każdy telefon konferencyjny będzie nam oferował takie udogodnienie. Dla klientów niezwykle ważna jest również prostota obsługi urządzenia. Wiele współczesnych telefonów konferencyjnych obsługiwać można również z poziomu swojego smartfona.

Rozwiązania inteligentne

Szum, hałas i inne problemy z dźwiękiem to chleb powszedni w bardzo wielu przypadkach. Nie zawsze będziemy w stanie wyeliminować te trudności. Z pomocą przychodzą nam rozwiązania, które śmiało możemy nazwać mianem inteligentnych. Pozwolą na znaczną redukcję szumów i w ten sposób poprowadzimy rozmowę nawet w nieco trudniejszych warunkach.

Szereg ciekawych rozwiązań audiokonferencyjnych dostarcza marka Poly. Znajdziemy tu między innymi rozwiązania inteligentne, nowoczesne interfejsy, wielofunkcyjność urządzeń oraz zaawansowanie technologiczne na każdym kroku.