Post

Kiedy warto zdecydować się na telefony konferencyjne?

Prowadzenie rozmów na odległość często bywa koniecznością i jak widać po obecnym trendzie coraz więcej firm decyduje się na konferencje prowadzone za pomocą rozmaitych urządzeń, w tym również na telekonferencje. Oczywiście w bardzo wielu sytuacjach zadowalamy się zwyczajnymi rozwiązaniami ogólnodostępnymi takimi jak chociażby darmowy Skype czy inne aplikacje, których stosowanie jest po prostu intuicyjne. Czasami jednak musimy przenieść nasze konferencje firmowe na wyższy poziom jakościowy i to właśnie w tym miejscu na arenę wkraczają telefony konferencyjne. Dla kogo są przeznaczone? Kiedy warto zastanowić się nad ich zakupem?

Czym są telefony konferencyjne?

To urządzenia umożliwiające jednoczesną komunikację wielu uczestników. W celu organizacji tego połączenia wykorzystują one standardowe łącza analogowe, łącza internetowe lub GSM (w przypadku modelu z adapterem). To sprawne przełączanie między użytkownikami, zapisywanie ich w książce odbiorczej i wiele innych funkcji, które ułatwiają zarządzanie konferencją, nawet w przypadku bardzo wielu uczestników. Zazwyczaj producenci takich telefonów znaczny nacisk kładą również na jakość audio, a więc kupując telefon uznanego producenta możemy mieć gwarancję, że jakość rozmowy za jego pośrednictwem znacząco przekroczy tą, którą oferują nam rozwiązania darmowe. Gdy Twój biznes jest dynamiczny

W biznesie często liczy się czas reakcji. Często od tego czasu zależy sukces i powodzenie, również finansowe. Właśnie dlatego wszędzie tam, gdzie zależy nam na tempie działania, rozwiązania konferencyjne mogą mieć zastosowanie. Telefony konferencyjne spełnią swoją rolę w przypadku, gdy posiadamy działy zagraniczne, współpracowników poza granicami kraju, zespół specjalistów rozsiany po całej Polsce i zawsze wtedy, gdy pozorną przeszkodą wydaje się nam odległość.

Gdy ograniczenia nie są dla Ciebie

Komunikacja często musi przebiegać „tu i teraz”. Dzieje się tak często w przypadku, gdy tworzymy projekt, a nasz zespół fizycznie nie znajduje się w jednym miejscu. Właśnie w takiej sytuacji przydać się również może telefon konferencyjny, za pośrednictwem którego będziemy na bieżąco dogrywali wszelakie szczegóły projektu. To przyspieszy znacząco jego realizację, a także znacznie bardziej sprofesjonalizuje działania naszej firmy.

Telefon konferencyjny w małej firmie. Czy to ma sens?

Jeszcze kilka lat temu odpowiedź raczej brzmiałaby: nie. Dziś jednak rynek zmienia się tak dynamicznie i szybko, że również mniejsze firmy wykorzystują coraz częściej takie telefony zarówno do komunikacji wewnętrznej z pracownikami poszczególnych działów czy też podwykonawcami, wykonującymi dla nas rozmaite projekty, ale również z kontrahentami, z którymi bardzo często właśnie w taki sposób prowadzone są interesy.

Telefony konferencyjne od Poly to rozwiązania należące do najlepszych na rynku. Dzięki nim przeniesiemy komunikację w naszej firmie w zupełnie inny, lepszy wymiar.