Post

Jak technologia może wpływać na komfort naszej pracy zdalnej?

Obecnie praca zdalna jest trendem, który zdaniem specjalistów nie tylko jest nie do zatrzymania, ale rynek pracy w coraz większej liczbie branż będzie właśnie w tym kierunku zmierzać. Odpowiedzią na to rosnące zapotrzebowanie ze strony rynku są kolejne generacje programów i sprzętu, który umożliwia prowadzenie konferencji, pracę zespołową i wymianę plikami pomiędzy użytkownikami oddalonymi od siebie nawet o tysiące kilometrów. A to wszystko w czasie rzeczywistym. Bez wątpienia zatem technologia staje się naszym sprzymierzeńcem w takiej sytuacji i zastosowanie nowoczesnych rozwiązań pozwoli na wyzwolenie potencjału w naszej firmie, o którym mogliśmy nie mieć pojęcia.

Microsoft Teams – krok milowy w konferencjach online

Nawet 250 osób na jednej wideokonferencji, wymiana plików, jakościowy obraz i doskonały dźwięk. To wszystko umożliwia usługa od Microsoft, która została wprowadzona w 2017 roku. Jest to usługa chmurowa, a zatem nie będziemy potrzebowali chociażby wiele miejsca na swoim komputerze. Program rozwija się z roku na rok i zyskuje coraz większe grono odbiorców. Jest to obecnie część platformy Office 365.

Bez sprzętu ani rusz – doskonałe rozwiązania wspierają pracę zdalną

Samo oprogramowanie to nie wszystko. Potrzeba jeszcze sprzętu, który będzie współgrać z nim, wykorzystując wszystkie możliwości, które programy nam oferują. Na świecie jest mnóstwo firm, które specjalizują się w projektowaniu takiego właśnie sprzętu, który finalnie pozwoli na poprawienie komfortu komunikacyjnego w naszej firmie.

Produkty od Poly – doskonałe wsparcie techniczne Twoich konferencji

Poly to jeden z liderów wyścigu o ten dynamicznie rosnący segment rynku. Firma za cel postawiła sobie stworzenie takich rozwiązań technicznych, które pozwolą wszystkim uczestnikom konkurencji czuć się tak, jakby rzeczywiście byli obok siebie w czasie jej trwania.

Polycom Trio to małe centrum konferencyjne, mieszczące się w niepozornym telefonie konferencyjnym. Pozwala on na tworzenie wideokonferencji, udostępnianie plików i ich wymianę między użytkownikami i wiele innych funkcji niezbędnych w czasie tworzenia i zarządzania konferencjami. Na uwagę zasługuje tu możliwość wyciszenia automatycznie innych dźwięków, aniżeli rozpoznany przez urządzenie ludzki głos, dzięki czemu również w głośniejszych miejscach konferencja może być prowadzona na najwyższym poziomie technologicznym.

Polycom Studio to natomiast sztandarowe rozwiązanie od Poly, które jest urządzeniem all in one – to praktycznie całe centrum konferencyjne schowane w jednym urządzeniu z wbudowanymi mikrofonami, kamerą, która inteligentnie śledzi nasz ruch, a także najnowszymi rozwiązaniami audio i video pozwalającymi na sprawienie, byśmy czuli się jeszcze bliżej siebie.

Firma Poly oferuje również szereg innych rozwiązań technologicznych, które mają na celu usprawnienie pracy online. To chociażby jakościowe słuchawki call center czy też telefony konferencyjne.