Recykling w aranżacji wnętrz

Recykling w aranżacji wnętrz

Recykling stał się w ostatnim czasie jednym z wiodących trendów w aranżacji wnętrz. Oszaleli na jego punkcie zarówno profesjonalni projektanci mebli, jak i osoby, które w zaciszu swoich czterech kątów pracują nad własnymi projektami z gatunku DIY. Możliwości wykorzystania starych mebli czy przedmiotów, które przez wiele osób zostaną uznane po prostu za nieprzydatne graty, są ogromne. Wystarczy odrobina wyobraźni, aby ujrzeć ich potencjał.

Wiele osób uważa, że stare meble mają duszę. Meble produkowane dziś na skale masową zachwycają swoimi kolorami, nietypowymi formami, nowoczesnym designem. Nie mają jednak „tego czegoś”. Kiedyś stare meble wyrzucaliśmy bez wahania na śmietnik lub wystawialiśmy w trakcie wystawek wielkogabarytowych. Dziś niejeden z nas, zastanowi się poważnie, zanim pozbędzie się starego, babcinego kredensu czy komody. Te meble przeżywają dziś prawdziwy renesans. Są perełkami, na które polują wszyscy, którzy mają choć blade pojęcie na temat współczesnego design i trendów w nim panujących.

Okazuje się, że stare meble mogą w fantastyczny, harmonijny sposób komponować się z bardzo nowoczesnymi, często minimalistycznymi wnętrzami, dodając im wyjątkowego charakteru i ponadczasowego stylu. Czasami wystarczy naprawdę niewiele, aby uzyskać zaskakujący efekt. Nadanie nowego koloru staremu taboretowi czy obicie starego fotela nową, ciekawą tapicerką sprawia, że przedmiot, który nadawał się do wyrzucenia zyskuje nowe życie. W ten sposób możemy „ratowac” nie tylko meble, ale również inne przedmioty takie, jak zasłony, kwietniki, gazetniki. W wielu domach można dziś spotkać starą podstawę maszyny do szycia, z której zrobiono interesujący stolik czy konsolkę.

Prawdziwe triumfy święcą palety transportowe. Tworzy się z nich różnego rodzaju meble do domu i ogrodu. Wykorzystanie palet jako stelaża łóżka czy ciekawej szafki to rozwiązanie nie tylko ekologiczne, ale i ekonomiczne. Takie palety kosztują przecież grosze.

Meble wykonane ze starych przedmiotów zyskują nie tylko nowy wygląd i niepowtarzalnych charakter, ale również nowe funkcje. Wystarczy wykorzystanie odpowiednich materiałów, aby przystosować je do nowego wykorzystania. W efekcie zyskujemy wyjątkowy produkt, małe dzieło sztuki, które będzie zachwycać gości i dawać radość domownikom. Projektanci mebli idą o krok dalej. Wykorzystują do redesignu przedmioty, których nigdy nie połączylibyśmy w wyobraźni z meblami. Doskonałym przykładem jest holenderska firma „Rofra”, która stare podkłady kolejowe przystosowuje w taki sposób, by mogły tworzyć blaty produkowanych przez firmę stołów.

Warto postawić na meble z recyklingu, bo wnoszą one do naszych domów i mieszkań nutkę oryginalności i niepowtarzalności. Z takimi meblami żadne pomieszczenie nie będzie nudne.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *