Post

Jak wybrać urządzenia do Skype?

Skype to obecnie bardzo popularny komunikator już nie jedynie wśród użytkowników prywatnych, ale zaskarbił on sobie również serca bardzo wielu właścicieli firm, również dużych. Strategia marki okazała się być słuszna i dziś również w wielu firmach Skype używany jest do rozmów biznesowych czy też prowadzenia konferencji. Zaletą Skype jest niewątpliwie prostota działania i popularność, którą komunikator zdobył sobie jeszcze w czasie, gdy próżno było szukać poważnych konkurentów dla rozwiązania hybrydowego, które oferowało jednocześnie rozmowę w formie audio oraz wideo na tak wysokim poziomie. Rzecz jasna Skype działa na większości urządzeń domowych takich jak tablety, smartfony czy też komputery osobiste, ale jeżeli chcemy przeskoczyć pewien poziom organizacyjny i jakościowy, przydatne mogą okazać się profesjonalne urządzenia telekonferencyjne, które również ze Skype są w stanie stworzyć niesamowite medium, pozwalające na perfekcyjnej jakości połączenia i rozmowy w trybie rzeczywistym.

Podstawowe wyposażenie konieczne do korzystania ze Skype

Tak jak sam Skype jest z natury rzeczy darmowy, tak również nie wymaga on żadnych specjalistycznych urządzeń (choć również takie powstają). Podstawą w przypadku komunikacji za pomocą popularnego Skype będzie oczywiście kamera oraz solidny mikrofon. W przypadku, gdy posiadamy już te dwie rzeczy, komunikacja staje się możliwa. Oczywiście najpierw Skype musi zostać zainstalowany i wiele również zależało będzie od środowiska na jakie się zdecydujemy. Poszczególne dystrybucje Skype różnią się jedynie w detalach, ale zasadniczo inaczej będzie się nam korzystało z aplikacji na niewielkim telefonie z Androidem, a zupełnie inaczej, gdy zdecydujemy się za pomocą Skype dla firm połączyć z dużym monitorem czy też rzutnikiem w naszej sali konferencyjnej.

Jakość video i dźwięku

Podstawą będzie odpowiednia jakość audio i video. Sprzęt konferencyjny nie będzie sprawiać problemu jeżeli postawimy na nienaganną jakość audio i video. Powszechnie dziś wykorzystywane są nawet kamery w jakości 4K, co daje jeszcze bardziej nieskazitelny i jakościowy obraz, a także mikrofony, które posiadają funkcje czyszczenia szumu tła. To rozwiązania, które w sposób bezpośredni rzutują na to, w jaki sposób będziemy widziani i słyszani, a także jak my będziemy odbierali naszych rozmówców w czasie prowadzonych konferencji. Bardzo ważne, by w przypadku wyboru wyższej jakości video nie pominąć kwestii odpowiednio silnego łącza internetowego, które będzie w stanie przekazać taki obraz w doskonałej jakości.

Dedykowane zestawy do Skype dla firm

Na rynku dziś mamy dostępnych szereg rozwiązań dedykowanych do obsługi przez Skype dla firm. Chociażby marka Poly posiada w swojej ofercie wiele takich urządzeń, wskazywanych jako dedykowane do tej właśnie usługi. Dzięki takiemu wyborowi na pewno uzyskamy znacznie lepszą jakość dźwięku i obrazy za pomocą tego popularnego komunikatora.