Post

Jak wybrać urządzenia do Zoom?

Rynek aplikacji do telekonferencji jest dziś niezwykle szeroki i pojawiają się na nim co pewien czas nowe programy, które jeszcze bardziej go różnicują. Znajdziemy zarówno rozwiązania płatne, jak również całkowicie darmowe. Są też takie, które w zupełności wystarczają w opcji darmowej, ale część usług Premium możliwa jest za dopłatą. Ten segment programów nie istnieje bez powodu. Wszystko spowodowane jest rosnącym zapotrzebowaniem na jakościowe rozmowy na odległość w sektorze dużych firm, przedsiębiorstw, a przede wszystkim korporacji. Jednym z powszechniej stosowanych programów jest obecnie Zoom, który umożliwia łączenie się na wideokonferencji w fantastycznej jakości ze swoimi pracownikami, członkami działów czy też kontrahentami. Dzięki aplikacji możliwa jest wydajna praca online. Sama aplikacja to jednak zbyt mało. Potrzebujemy jeszcze współpracujących z nią w należyty sposób urządzeń.

Wygodne i mobilne urządzenia

Wybór urządzeń jest na tle szeroki, że praktycznie na prawie każdym urządzeniu będziemy mogli skorzystać z aplikacji. Wymaga ona niewiele miejsca, a także podstawowych funkcjonalności takich jak kamera czy też solidny mikrofon. W kwestii mobilności powinniśmy postawić przede wszystkim na takie same kryteria, którymi posługujemy się na co dzień wybierając dla siebie urządzenia mobilne. Oczywiście należy mieć na uwadze przede wszystkim to, by urządzenie do Zooma posiadało odpowiednio duży ekran oraz wystarczające parametry przekazywania obrazu. Solidna kamera będzie zatem wskazana. Nie ma znaczenia system operacyjny jaki będziemy mieli zainstalowany na naszym urządzeniu. Zoom współpracuje z Android, MacOS i iOS. Poradzimy sobie na pewno zatem z jego użytkowaniem na praktycznie dowolnym sprzęcie, którego na co dzień używamy do pracy i zabawy.

Solidne łącze internetowe

Jeżeli decydujemy się na używanie Zooma za pośrednictwem internetowych łącz, zadbajmy o to, byśmy zarówno my, jak i pozostali uczestnicy naszych konferencji mieli dostęp do możliwie jak najlepszego łącza. Dzięki temu unikniemy wpadek, zacięć i innych problemów, z którymi przychodzi się zwykle mierzyć, gdy przepustowość jest zbyt niska.

Dźwięk i obraz – czy są rozwiązania dedykowane? Które najlepsze?

Jest kilka firm nastawionych na wspieranie aplikacji takich jak Zoom. W przypadku dźwięku będzie to chociażby Jabra, a firma Poly od lat tworzy rozwiązania konferencyjne, które fantastycznie radzą sobie również z tą aplikacją. Oferta Poly to szeroki wybór słuchawek, kamer i innego osprzętu audio i video, który być może okaże się pomocny przy organizowaniu naszych konferencji za pomocą Zooma.

Wydawca Zooma dba o to, by maksymalnie wiele urządzeń było kompatybilnych z jego aplikacją, ale my również możemy dołożyć wszelkich starań i upewnić się co do tej kwestii przed zakupem konkretnego sprzętu.