Post

Jak wybrać sprzęt współpracujący z Microsoft Teams?

Zainteresowanie usługą Microsoft Teams rośnie w oszałamiającym tempie. Usługa od Microsoft oferuje nam bardzo wiele możliwości technicznych, dzięki którym możemy w naszej firmie pracować online i rozwijać swoje projekty również na odległość. Współczesny model biznesowy zakłada wykorzystywanie w znacznym stopniu pracy online i również ten trend przyspiesza. W takiej sytuacji możliwość tworzenia wideokonferencji, wymiany plików i wspólnej pracy nad projektem, są możliwościami nieocenionymi z punktu widzenia biznesu.

Nie tylko oprogramowanie – wybierz kompatybilny sprzęt

Producenci starają się również dostarczyć rozwiązania technologiczne, które w pełni wykorzystają możliwości usługi Microsoft Teams. Oczywiście Teams kompatybilny jest z większością urządzeń typowo używanych przez małe i średnie firmy, a nawet osoby prywatne, ale mało kto wie, że użycie dedykowanego sprzętu, kompatybilnego z usługą, pozwoli na wykorzystanie jeszcze większego spektrum możliwości, które usługa ta w sobie skrywa. Jak zatem wybrać sprzęt współpracujący z Microsoft Teams? Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

Kompatybilność

Niektóre urządzenia na rynku wspierają nadal protokoły poprzednika Microsoft Teams czyli Skype for Business. Przy wyborze urządzenia warto zwrócić uwagę właśnie na ten aspekt. Produkty dedykowane do pracy z protokołami od Microsoft tworzy chociażby firma Poly, doskonale znana z jakości swoich produktów.

Przeznaczenie sprzętu

Nie wszystkie urządzenia będą odpowiadały naszym celom. Są takie, które wspierają jedynie komunikację głosową. Warto na samym początku odpowiedzieć sobie na pytanie do czego wybierany przez nas sprzęt będzie miał służyć. W przypadku, gdy potrzebujemy jedynie połączeń głosowych, postawić możemy nawet na podstawowe telefony konferencyjne, ale jeżeli zależy nam na w pełni zoptymalizowanej konferencji audio i video, powinniśmy spoglądać w stronę urządzeń takich jak Poly Studio X. To rozwiązanie all in one, które zaproponuje nam zarówno wysokiej klasy obraz, dźwięk, jak również znakomite funkcje dodatkowe.

Jakość wykonania sprzętu

Nic tak nie irytuje jak nagłe awarie, zacięcia obrazu czy dźwięku spowodowane awariami sprzętowymi. Wybierając produkty marek takich jak Poly możemy mieć pewność, że inwestujemy w sprzęt światowych liderów branży. To wybór najlepszych spośród najlepszych, a więc gwarancja solidnego działania przez cały czas użytkowania.

Dodatkowe funkcje

Od funkcjonalności w dużej mierze będzie zależał nasz komfort użytkowania urządzenia. Polycom RealConnect to jedno z takich rozwiązań, na które warto spojrzeć z zaciekawieniem. Dzięki tej funkcji będziemy mogli porozumiewać się z użytkownikami, którzy używają zupełnie różnych urządzeń video w czasie naszej konferencji.

Prostota instalacji i intuicyjna obsługa

W biznesie liczy się czas i wszystkie proponowane rozwiązania powinny w miarę możliwości działać na zasadzie plug and play. Oczywiście pewna konfiguracja jest konieczna, ale dobrze, jeżeli sprowadza się ona jedynie do absolutnego minimum. W ofercie Poly znajdziemy wiele rozwiązań, które wystarczy jedynie podłączyć i ustawić kila danych w aplikacji, by zaczęły one pracować praktycznie samodzielnie.