Post

Jak wybrać urządzenia do Microsoft Teams?

Microsoft Teams to dziś jedna z najpopularniejszych usług do tworzenia i zarządzania wideokonferencjami. Produkcja Microsoftu cieszy się uznaniem przede wszystkim z uwagi na sporą kompatybilność, a także popularyzuje się dzięki temu, że jest zawarta jako dodatek do pakietu Microsoft Office 365, który obecnie jest dość powszechnie wykorzystywany w bardzo wielu firmach. Doceniana jest przede wszystkim bardzo wysoka niezawodność oraz jakość nawiązywanych połączeń. Możliwość tworzenia bardzo dużych konferencji również cieszy użytkowników popularnego Teamsa. Z pewnością na jego popularność rzutuje również rozpoznawalność samej marki Microsoft, która w wielu firmach i korporacjach obecna jest od kilku dekad. Microsoft Teams oczywiście do działania będzie potrzebował także wyposażenia, które będzie z nim całkowicie kompatybilne.

Rozwiązania kompatybilne z Microsoft Teams

Wiele sprzętu i urządzeń obecnie dostępnych na rynku jest kompatybilnych z usługą Microsoft Teams, ale pojawiają się również czasami wątpliwości w tej materii. Firma Microsoft posiada listę swoich dedykowanych dostawców, którzy dostarczają sprzęt najwyższej klasy do wykorzystania w przypadku usługi Teams. Urządzenia certyfikowane to nie tylko gwarancja pełnej kompatybilności z usługą, ale również solidności działania i niezwykle wysokiej jakości rozwiązań audio i video. Warto zatem poszukać autoryzowanych partnerów w naszej okolicy. Być może nowoczesny sprzęt, dedykowany do obsługi Teams jest bliżej, niż myślimy.

Wysokiej klasy jakość dźwięku

Dźwięk będzie miał kluczowe znaczenie w odbiorze całej komunikacji. Firma Poly proponuje urządzenia działające w technologii Polycom HD Voice, która pozwala na krystaliczną jakość audio. Również firma Jabra stawia na rozwiązania dedykowane dla konferencji i tego typu oprogramowania jak to od Microsoftu.

Video, które zmieni wszystko

Jakość wideokonferencji w dużej mierze zależy od tego, na jakie rozwiązania multimedialne się zdecydujemy. Powszechnie wykorzystywane są dziś kamery w jakości 4K, które pozwalają na znakomitą rejestrację szczegółów i pozwalają poczuć się nam jak i innym uczestnikom rozmowy bardzo blisko.

Rozwiązania inteligentne w wideokonferencji

Microsoft Teams wspiera wszystkie obecnie popularne trendy jeżeli chodzi o rozwiązania inteligentne. Dobry sprzęt video pozwoli na śledzenie naszych ruchów przed kamerą, a nowoczesny sprzęt konferencyjny przekaże nasz obraz pozostałym użytkownikom w perfekcyjny sposób. Dodatkowo wykorzystanie inteligentnych mikrofonów, które pozwalają na redukcję szumu tła jeszcze pozytywniej wpłynie na nasze rozmowy w Microsoft Teams.