Urządzamy recepcję z poczekalnią

Urządzamy recepcję z poczekalnią

Każda firma, chcąca z powodzeniem konkurować na rynku z innymi graczami, musi dbać o swój wizerunek. Recepcja i poczekalnia to wizytówka przedsiębiorstwa. To w końcu pierwsze miejsce, z jakim styka się interesant, kiedy przekracza próg naszego biura. Warto więc zadbać o to, aby miejsce to prezentowała się nowocześnie i przyjaźnie.

Choć recepcja to nie prywatny gabinet ani sala konferencyjna, to ważne, aby wszystkie te miejsca współgrały ze sobą aranżacyjnie. Miejsce to powinno więc dobrze wpisywać się w dostępną przestrzeń biurową, która będzie w całości odzwierciedlać charakter danego przedsiębiorstwa.

Niezbędnik w recepcji
Najważniejszym elementem każdej recepcji jest profesjonalna lada. Powinna być dobrana starannie tak, żeby wyglądać reprezentacyjnie a jednocześnie służyć jako funkcjonalne stanowisko pracy dla recepcjonistki lub recepcjonisty. Jest to również punkt, który umożliwia personelowi zarówno pracę przy komputerze, jak i obsługę klientów przychodzących do biura. Na rynku znajdziemy oczywiście różnego rodzaju lady o większych czy mniejszych rozmiarach, prostokątne lub półokrągłe, wykonane z drewna bądź ze szklanymi i kamiennymi wstawkami. Ważne jest jednak to, aby lada dobrze skrywała miejsce pracy. Po wejściu klient nie powinien widzieć pracowniczego asortymentu, dlatego lepiej zrezygnować z prostego blatu. Jednocześnie lada powinna spełniać wszystkie normy ergonomicznego biurka, przy którym będzie możliwa wydajna praca przed komputerem. Oznacza to, że nie możemy zapomnieć o ergonomicznym fotelu. Zwróćmy uwagę czy dana lada pozwala na praktyczną organizację miejsca pracy. W końcu jest to najważniejszy aspekt obowiązków na recepcji. Idealna lada pozwala na łatwe magazynowanie dokumentów oraz szybkie ich odnalezienie. Jeśli praca recepcjonistki równa się pracy sekretarki warto dodać metalowe szafki, w których będzie można przechowywać ważniejsze dokumenty.

Co jeszcze?
W recepcji powinny znaleźć się również wygodne siedziska, na których interesanci będą mogli poczekać na swoją kolej. Możemy wykorzystać modułowe ławki, których wygodne siedziska zapewnią potrzebny komfort. W sklepach internetowych jak Formy Użytkowe znajdziemy całe mnóstwo różnego rodzaju siedzisk do poczekalni. Powinny one współgrać z wystrojem wnętrza, a szczególnie z ladą recepcyjną, która stanowi dominujący element hallu. Warto również dodać eleganckie i nowoczesne stoliki oraz elementy dekoracyjne, jak lampy i kwiaty. W ten sposób stworzymy mniej oficjalną atmosferę, a interesanci będą mogli rozluźnić się oczekując na swoją kolej.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *