Post

Kamery USB do wideokonferencji. Jakie będą najlepsze?

W dzisiejszych czasach odpowiedni sprzęt do wideokonferencji to podstawa wyposażenia biurowego. Żyjemy w czasach coraz bardziej cyfrowych i coraz częściej wykorzystujemy nowe technologie do porozumiewania się nie tylko z zespołem, ale i klientami. To właśnie dzięki wideokonferencją możemy odbywać zebrania i prezentacje na odległość bez konieczności spotkania. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy na podróżach. W przypadku laptopów i komputerów stacjonarnych do wideokonferencji najczęściej wykorzystujemy kamery USB. Jakie kamery są najlepsze? Na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Na co zwrócić uwagę, wybierając kamery USB do wideokonferencji?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę czy dana kamera jest kompatybilna z najpopularniejszymi platformami do wideokonferencji. Nie chcemy przecież inwestować pieniędzy w kamerę, której sterowniki nie są czytane przez wykorzystywane przez nas aplikację. Najpopularniejszymi platformami tego typu są Skype, Zoom, Google Hangouts, FaceTime - ten ostatni tyczy się posiadaczy komputerów od Apple. W dalszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na jakość obrazu przetwarzaną przez kamerę. W dzisiejszych czasach FullHD to absolutny standard. Dobrze też, aby kamerę była wyposażona w reduktor szumów, abyśmy byli dobrze słyszani nawet bez zestawu słuchawkowego. Kamerę kupujemy zwykle raz na kilka lat, nie ma więc sensu przesadnie oszczędzać na tym sprzęcie, gdyż tania kamera wzbudzi w nas nie zachwyt, a co najwyżej frustrację.

Dobra jakość kamery to podstawa

Wysoka jakość dźwięku i obrazu z pewnością doda profesjonalizmu naszemu spotkaniu. Możemy być doskonale przygotowani merytorycznie, jednak w biznesie panuje zasada, że specjalista nie będzie w stanie zadbać dobrze o projekt, jeśli nie będzie umiał zadbać o siebie. W myśl zasady - jak nas widzą, tak nas piszą. Dobra kamera powinna być dostosowana do pracy w każdym oświetleniu, a także redukować audiowizualne szumy. Dobre kamery posiadają wbudowany szerokokątny obiektyw. Jeśli cenimy sobie prywatność, pamiętajmy także o wyborze kamery z zaślepką. Pamiętajmy jednak, że nawet najlepsza kamera nie poprawi naszej sytuacji, gdy korzystamy ze słabego połączenia internetowego. Większość platform dostosowuje dźwięk i obraz i do możliwości przesyłowych modemu - jeśli korzystamy z sieci niskiej jakości, wysłany będzie i tak sygnał w formacie 720p lub niższym.

Najważniejsze, by Cię słyszano. Dźwięk w kamerze USB

Większość kamer posiada wbudowaną matrycę mikrofonu. Kupując kamerę sprawdźmy jakie opinie posiada strona audio kamery. Jeśli nie będzie ona spełniała naszych wymagań, wówczas będziemy musieli się posiłkować zestawem słuchawkowym w mikrofonem. Ma to swój plus - korzystając z profesjonalnego sprzętu audio, nie nie tylko nie umknie nam żaden szczegół rozmowy, ale także będziemy doskonale słyszalni. Mikrofony wbudowane w kamerach mają zwykle kilka metrów zasięgu, a więc możemy je wykorzystywać tylko w trakcie osobistych prezentacji.