Post

Terminale do dużych sal. Jak wybrać odpowiednie na wideokonferencje?

Terminal wideokonferencyjny powinien znajdować się w każdym średnim i dużym przedsiębiorstwie - zwłaszcza dzisiaj, gdy coraz więcej spraw próbujemy załatwiać zdalnie i współpracujemy z kontrahentami w całej Europie. Wybierając terminal, pamiętajmy, aby wybierać marki, które mają ugruntowaną pozycję w Polsce - unikniemy tym samym problemów z ewentualną gwarancją czy serwisowaniem. Unikniemy także przykrych niespodzianek w postaci niezrozumiałego, azjatyckiego menu. Jak wybrać odpowiedni terminal dla swojego przedsiębiorstwa? Na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Co składa się na terminal wideokonferencyjny?

Profesjonalny wideoterminal powinien składać się co najmniej z telefonu konferencyjnego, modułu do przesyłania treści, a także kamery. W telefonie wbudowany powinien być oczywiście mikrofon. Tak złożony terminal pozwoli przeprowadzić w dowolnej chwili wideokonferencję, audiokonferencję, a także współdzielić treści multimedialne. Terminale zwykle służą firmie przez lata - warto więc potraktować ten zakup jak inwestycję. Prowadząc profesjonalnie wideokonferencję, możemy sporo zyskać zarówno w relacjach z klientami, jak i partnerami biznesowymi.

Na co zwrócić uwagę, wybierając wideoterminal?

Wybierając wideoterminal do firmy, powinniśmy zwrócić uwagę na kompatybilność z platformami przeznaczonymi do wideokonferencji. Dla wielu klientów najważniejsza jest integracja ze Skype. Poza tym powinniśmy zwrócić uwagę na kwestie podłączenia urządzenia do monitora, rozdzielczość kamery, a także stan systemu audio. W przypadku dużych sal ważne, aby mikrofon miał spory zasięg, a także, aby istniała możliwość podpięcia dodatkowych, zewnętrznych mikrofonów. Wideoterminal wykorzystuje się bardzo często w trakcie prezentacji firmowych. W przypadku terminali Polycom możemy mówić o doskonałym połączeniu dźwięku i obrazu. Istnieje zarazem możliwość swobodnego przesyłania plików na potrzeby spotkania.

Zalety posiadania wideoterminala w firmie

Jedną z największych zalet posiadania wideoterminala w firmie jest możliwość udostępniania treści (bez aktywnego połączenia) na potrzeby wewnętrznych spotkań. Jest to szczególnie przydatne podczas prezentacji. Nawet jeśli stracimy połączenie z internetem, możemy w szybkim sposób połączyć się z naszym klientem na audiokonferencji w formie połączenia GSM. Dzięki mnogości możliwości połączenia nie zaskoczy nas żadna sytuacja. Kupując sprzęt, warto wypytać specjalisty o możliwość połączenia się na różnorakie sposoby. Nie chcemy przecież, aby przez awarię światłowodu przepadło wirtualne spotkanie, dopinające duży kontrakt. Dzięki dotykowemu panelowi obsługa urządzenia jest niezwykle prosta, dzięki czemu wiele osób z firmy szybko nauczy się korzystać z nowego terminala.