Post

Wybór zestawu do wideokonferencji

Powoli wchodzimy w lata 20’ XXI wieku. W dzisiejszych czasach profesjonalny zestaw do wideokonferencji to podstawowe wyposażenie każdego biura - zarówno w charakterze personalnym - dołączonym do laptopa, jak i w przypadku sal konferencyjnych. Rynek zestawów do telekonferencji rozwija się bardzo dynamicznie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie sprzętu telekonferencyjnego?

Czym się kierować, kupując zestaw do wideokonferencji?

Wybierając zestaw do wideokonferencji, powinniśmy kierować się przede wszystkim możliwościami sprzętu, a także naszymi potrzebami. Nie ma sensu inwestować w sprzęt kilkanaście tysięcy, jeśli w naszych wideokonferencjach uczestniczą 2 osoby przy jednym biurku. W bardziej zaawansowany sprzęt warto zainwestować w momencie, gdy regularnie prowadzimy prezentacje i rozmowy na sali konferencyjnej. Wówczas przyda nam się zestaw nie tylko przekazujący wysoką rozdzielczość obrazu, ale także dobrze skonfigurowany pod względem audialnym. Najlepsze urządzenia w tej kategorii cieszą się szerokim, nawet 120-stopniowym kątem widzenia, rozdzielczością 4K i kilkoma wbudowanymi mikrofonami. Świetnym rozwiązaniem jest także funkcja rozpoznawania aktywnego mówcy. W zestawie Polycom Studio nie musimy się martwić o odgłosy w tle, a nowoczesna technologia likwiduje także efekt echa.

Możliwości zestawów do spotkań wideo

Możemy wybrać zestaw indywidualny lub grupowy. Ten pierwszy może swobodnie podłączyć do laptopa i korzystać z niego każdego dnia - czy to bezpośrednio w biurze, czy podczas pracy zdalnej w domu. Zestawy grupowe stworzono z myślą o małych i średnich salach spotkań. Te drugie to zwykle zestawy all-in-one, czyli w jednym urządzeniu skupia się mikrofon, głośniki i kamera. Dobre zestawy grupowe automatycznie kadrują grupy uczestników, a także przybliżają osoby mówiące. Ponadto blokowane i wyciszane są wszelkie niepożądane dźwięki z otoczenia.

Wdrożenie zestawów wideokonferencyjnych w firmie. Jak to zrobić?

W przypadku urządzeń USB sprawa jest dość prosta - wystarczy zakupić sprzęt i rozdać go pracowników. Większość kamer można automatycznie zainstalować po podpięciu ich do komputera. Nie powinno to stanowić większego problemu dla zespołu - podobnie jak w przypadku zestawu słuchawkowego. W przypadku zestawu stacjonarnego - przeznaczonego do sal konferencyjnych - urządzenie wystarczy podpiąć urządzenie do laptopa lub telewizora i niemal od razu możemy przejść do rozmowy. W przypadku Polycom Studio urządzenie jest kompatybilny z większością platform wideokonferencyjnych, m.in. Skype, Teams, Zoom czy Google Hangouts. Wybierając renomowaną markę, możemy być pewni, że obsługa urządzenia będzie prosta i przyjemna w obsłudze. Projektanci robią wszystko, aby nowoczesne urządzenia były jak najbardziej funkcjonalne i spełniały wszelkie wymagania użytkownika. Odpowiedni sprzęt do telekonferencji to podstawa wirtualnej prezentacji.