Wielofunkcyjne pokoje

Wielofunkcyjne pokoje

Małe mieszkanie to prawdziwe wyzywanie dla projektanta. Tak naprawdę to właśnie tego rodzaju metraże są prawdziwym testem możliwości domorosłych dekoratorów. O ile łatwo rozmieścić meble w bardzo dużym domu, to w dwupokojowym mieszkaniu trzeba się już nieźle nagłowić. Na szczęście istnieją sprytne triki, które pozwolą cieszyć się pełnym i funkcjonalnym wyposażeniem, nawet w malutkich mieszkaniach. Podpowiadamy jak zorganizować wielofunkcyjne pokoje.

Obecnie prowadzimy zabiegany, ale i towarzyski tryb życia. Chcąc spędzić czas z rodziną i bliskimi potrzebujemy miejsca w domu, w którym możemy ich ugościć. W końcu dzisiaj wszyscy są mistrzami kuchni, dlatego raz na jakiś czas chcemy przyjąć znajomych w domu, częstując ich kolejnym popisowym daniem. Jadalnia wraca zatem do łask jako przestrzeń niezbędna. Równocześnie wielu z nas pracuje w domu jako graficy, badacze, pisarze, projektanci, ilustratorzy czy blogerzy. Wówczas posiadanie mini gabinetu jest konieczne, abyśmy mogli wykonywać swoje obowiązki. Oto kilka praktycznych porad, które pomogą wygospodarować przestrzeń w małym mieszkaniu na te dwa niezbędne miejsca.

Gabinet +
Miejsce na gabinet możemy wygospodarować w sypialni lub salonie. W idealnej wersji możemy zakupić małe biurko i wygodne krzesło, które ustawione w rogu sypialni pozwoli na zajęcie się kolejnym projektem. W tej roli świetnie spisują się biurka kreślarskie, których lekka forma nadaje przestrzeni charakteru. Kiedy jednak w sypialni nie możemy urządzić pracowni, możemy wykorzystać do tego jadalnię z salonu. Dobrze dobrany stół może służyć jednocześnie jako stół jadalniany oraz biurko do pracy. Wystarczy, że ustawimy przy nim dużą lampę podłogową, która nada klimatu w salonie oraz pomoże przy wykonywaniu obowiązków.

Jadalnia +
Kiedy mamy małe mieszkanie, wcale nie musimy rezygnować z jadalni. Wystarczy, że wygospodarujemy na nią przestrzeń w kuchni. Nawet jeśli mamy do czynienia z wyjątkowo małą kuchnią, możemy wprowadzić do niej mały stół ze składanymi krzesłami lub po prostu składany blat, który będziemy wysuwać jak szafkę. Możemy też zamontować blat na ścianie i opuszczać go w razie potrzeby. Zdarza się jednak, że zamiast kuchni mamy aneks, wówczas najlepiej urządzić jadalnię w salonie. Wtedy stół z krzesłami umieszczamy od strony kuchni, a meble wypoczynkowe w głębi pokoju. Jeśli salon również nie jest pokaźnych rozmiarów możemy zastosować stół rozkładany, który na co dzień będzie zajmował mało miejsca, a w razie potrzeby zostanie powiększony. Pamiętaj, żeby unikać stołów okrągłych, ponieważ zajmują dużo miejsca. Lepiej zdecydować się na stół kwadratowy lub prostokątny.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *