Automatyka budynkowa firmy Fibaro - czy jest godna polecenia?

Automatyka budynkowa firmy Fibaro – czy jest godna polecenia?

Współczesny dom nie może obyć się bez zastosowania nowoczesnej automatyki budynkowej. Innowacyjne technologie z zakresu automatyki zwiększają komfort domowników i pozwalają stworzyć w domu niezwykły ekosystem indywidualnie dostosowany do potrzeb mieszkańców. Jednym z wiodących producentów sprzętu z zakresu automatyki dla domów inteligentnych jest firma FIBARO.

Czym charakteryzują się urządzenia FIBARO?

Domeną systemów automatyki FIBARO jest najwyższa jakość zastosowanych technologii, gwarantujących wygodę i komfort użytkowania. Każde urządzenie FIBARO posiada szeroki zakres personalizacji, dzięki czemu można dostosować je do własnych wymagań. Zaletą sprzętów FIBARO jest wykorzystanie połączeń bezprzewodowych, dzięki czemu można uniknąć konieczności prowadzenia nieestetycznych przewodów. Zastosowanie rozwiązań bezprzewodowych wpływa także na niższą cenę montażu systemów. Charakterystyczną cechą urządzeń FIBARO jest ich modułowość – systemu można dowolnie rozbudowywać i uzupełniać o kolejne elementy. Projektanci urządzeń FIBARO zadbali o to, by sprzęt był nie tylko praktyczny, lecz także estetyczny. Wszystkie urządzenia FIBARO cechuje nowoczesny design, dzięki czemu doskonale wpasowują się we wszystkie wnętrza.

Bezpieczeństwo

Wszystkie urządzenia FIBARO gwarantują pełne bezpieczeństwo użytkowników. Wysoki stopień bezpieczeństwa danych umożliwia zastosowanie szyfrowania komunikacji poprzez protokół TLS. Wszystkie hasła, którymi posługuje się użytkownik, są chronione przez bcrypt. Bezpieczeństwo danych gwarantuje ponadto użycie zaawansowanych systemów Anty-Ddos i WAF. Wśród urządzeń systemów FIBARO znajdują się także wideodomofony, które pozwalają na łatwą komunikację między domownikami oraz na kontrolę dostępu do domu. Wideodomofony FIBARO [https://sterownikitech.pl/sklep,13,fibaro.html] idealnie spełniają funkcje kamer zewnętrznych, zapewniając mieszkańcom bezpieczeństwo i spokój. System jest wyposażony w specjalny tryb nocny, dający możliwość rejestrowania i zapisywania obrazu przy małej ilości światła.

Konfiguracja i sterowanie

Skonfigurowanie urządzeń FIBARO jest bardzo proste, a cały proces konfiguracji zajmuje użytkownikowi niewiele czasu. Jednym z elementów systemów inteligentnej automatyki budynkowej FIBARO jest specjalny przycisk wyzwalający. Przycisk dostępny jest w różnych kolorach, a jego montaż można przeprowadzić w dowolnym miejscu w domu. Instalacja przycisku jest niezwykle prosta. Można go przykleić lub po prostu położyć na wybranej powierzchni. Jeśli chcemy, możemy także zmienić położenie przycisku. Elementami systemów FIBARO można w łatwy sposób sterować za pomocą komputera lub urządzeń mobilnych. Dzięki temu można sterować urządzeniami z dowolnego miejsca na Ziemi – FIBARO umożliwia wykorzystanie wygodnej łączności bezprzewodowej. Dzięki temu możemy sprawdzić, co dzieje się w naszym domu nawet wtedy, kiedy jesteśmy w pracy czy na wakacjach. Zdalny dostęp do systemów FIBARO to idealne rozwiązanie dla tych, którym zależy na bezpieczeństwie swojego domu.

Wygoda i komfort na co dzień

Urządzenia FIBARO pozwalają na wprowadzenie do domu nowoczesnych rozwiązań zwiększających komfort życia na co dzień. Dzięki systemom FIBARO można w łatwy sposób aktywować wiele akcji, między innymi włączać i wyłączać światło w pomieszczeniach i na zewnątrz domu, sterować opuszczaniem rolet oraz aktywować pracę różnych urządzeń domowych.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *