Biurko dziecka, jaką lampkę wybrać?

Biurko dziecka, jaką lampkę wybrać?

Każdy rodzic wie, jak ogromną role w pokoju dziecka pełni biurko. Służy ono wbrew przekonaniom, nie tylko do nauki. Pociecha może nim malować, rysować, bawić się misiami, ale także urządzać wyścigi samochodzików. Jest miejsce, gdzie dzieje się wiele ciekawych rzeczy, jednak korzystanie z niego może być dość kłopotliwe w przypadku, kiedy jest ono źle dobrane. Nawet, jeśli chcemy, aby dziecko miało ten mebel na dłużej, to nie starajmy się dobierać mu za wszelka cenę biurka młodzieżowego. Wiadomo, że ma ono nie tylko inne wymiary, ale także budowę. Może się, więc okazać, że malec po usadzeniu się przed nim, będzie miał nos na wysokości blatu. W takiej pozycji, na pewno nic nie napisze. Dlatego, musimy zadbać, aby dopasowane było do wzrostu oraz wieku.

Gdzie ustawić?

Jeśli w pokoju dziecka obecne jest okno, to dużym błędem jest stawianie biurka przy ścianie. Dlaczego? Ponieważ, będzie docierać do niego, zbyt mała ilość naturalnego światła. Będzie, więc konieczne świecenie tego sztucznego, aby dobrze widzieć podczas odrabiania zadań. Nawet, jeśli ustawimy je przy oknie, a mamy pod nim grzejnik, to pamiętajmy o odpowiedniej odległości. Dlaczego to takie ważne?  Ano, dlatego, że jeśli grzejnik zasłonimy, to po pierwsze, po pokoju nie będzie się rozchodzić ciepłe powietrze. Taka wędrówka powietrza po całym pomieszczeniu jest ważna szczególnie w zimie, kiedy na dworze mróz, a my palimy w piecu po to, aby było ciepło. Jeśli taki grzejnik będzie zasłoniony to całe ciepło będzie się kotłować za meblem. Po drugie, jeśli dziecko jest alergikiem lub ma problemy z układem oddechowym, to suche powietrze grzejnika będzie mu przeszkadzać i doprowadzać do kłopotów z oddychaniem. Mogą one mu utrudniać naukę w takim miejscu, a także inne czynności, które związane są z użytkowaniem biurka.

Oświetlenie na biurku

Jest to bardzo ważny element wyposażenia tego mebla. Sprawia, że maluch jest w stanie poradzić sobie z przeczytaniem książeczki wieczorem. Światło, które jest przy suficie, mimo iż może być naprawdę mocne i porządne, to nigdy nie da odpowiedniego oświetlenia. Dziecko, do czytania i odrabiania lekcji domowych potrzebuje lampki na biurko, która będzie centralnie skierowana w miejsce, które powinni być oświetlone. Na rynku, mamy ogromny wybór lampek. Pamiętajmy, aby nie kupić za dużej ani też, za małej, ponieważ nie będą one mogły właściwie pełnić swojej funkcji.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *