Błędy w urządzaniu kuchni. Czego warto się wystrzegać?

Błędy w urządzaniu kuchni. Czego warto się wystrzegać?

Artykuły na temat urządzenia kuchni pełne są porad, w jaki sposób najlepiej zaaranżować to niezwykle ważne wnętrze i co zrobić, aby kuchnia była naprawdę piękna i funkcjonalna. Postaramy się podejść do tego tematu od drugiej strony, wskazując rzeczy, których należy się wystrzegać podczas aranżacji kuchni.

Ciemne meble są trendy i trzeba przyznać, że mogą wyglądać bardzo efektownie.  Jednak w niewielkich kuchniach nie są najlepszym rozwiązaniem. Tutaj bardziej sprawdzą się jasne meble, z frontami wykończonymi na wysoki połysk. Masywne, ciężkie szafki z pewnością  również nie będą wyglądały najlepiej na niewielkiej przestrzeni, będą po prosty zbyt przytłaczające.

Jednym z największych błędów, jakie można popełnić urządzając kuchnię jest przeznaczenie zbyt małej ilości miejsca na strefę przechowywania. Korzystając z kuchni bardzo szybko zauważymy, że popełniliśmy ten błąd. Zamiast otwartych szafek, które są ostatnio bardzo możne, wybierzmy raczej pojemne szuflady i szafki sięgające aż do sufitu. Im więcej miejsca do przechowywania, tym lepiej.

Decydując się na określone oświetlenie kuchni zbyt wielką wagę przykładamy do lamp sufitowych. W kuchni nie są one najważniejsze. Tutaj o wiele bardziej liczy się odpowiednie rozplanowanie oświetlenia funkcyjnego – halogenów, świetlówek i taśm LED-owych. Dzięki nim wykonywanie kuchennych czynności staje się o wiele łatwiejsze.

Wyspa w kuchni to marzenie wielu osób. Jednak zbyt często próbujemy urzeczywistnić je na siłę. Wyspa umieszczona w zbyt małej kuchni może powodować utrudnioną komunikację. 100 – 120 cm na przejście to absolutne minimum jakie powinniśmy zarezerwować miedzy wyspą, a ciągiem mebli kuchennych.

Ogromnym błędem są również próby zbyt dużych oszczędności. Aranżacja kuchni to spory wydatek. Jednak kupowanie najtańszych mebli lub niesprawdzonego sprzętu AGD może okazać się jedynie pozorną oszczędnością. Różnego rodzaju naprawy będą generować dodatkowe koszty. Nie wspominając o niepotrzebnych nerwach i stresie.

O funkcjonalności kuchni  w znacznym stopniu decyduje obszar blatu roboczego. To przy nim wykonujemy kuchenne czynności, to na nim stawiane są produkty spożywcze, tu również umieszczamy różnego rodzaju sprzęt. Zbyt mały blat sprawi, że codzienne przygotowywanie posiłków stanie się po prostu uciążliwe. Planując wielkość blatu roboczego, musimy wziąć pod uwagę fakt, że znajdą się na nim urządzenia takie, jak ekspres do kawy czy czajnik elektryczny i one również zabiorą sporo miejsca.

Jednym z największych błędów, jakie możemy popełnić przy aranżacji kuchni jest ślepe podążanie za trendami. Oczywiście należy iść z duchem czasu. Jednak pamiętajmy o tym, że kuchni nie zmienimy zbyt łatwo, chociażby za pomocą dodatków. Dlatego dużo lepszym rozwiązaniem, niż super modne meble na wysoki połysk w zabójczej czerwieni, są klasyczne meble, które sprawdzą się zawsze i dosyć bezpieczne zestawienia kolorystyczne.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *