Charakterystyka krzesła siodełkowego

Charakterystyka krzesła siodełkowego

Pracownicy salonów odnowy biologicznej, stomatolodzy oraz osoby zatrudnione w zakładach fryzjerskich już od jakiegoś czasu mogą liczyć na rozwiązanie, które w istotny sposób ułatwi im pracę. Rozwiązaniem tym są tak zwane krzesła siodełkowe. Nazwa tego sprzętu z całą pewnością nie może być zresztą uznana za przypadkową, jego projekt nawiązuje bowiem do prawdziwego siodła uwzględniając potrzebę przebywania przez wiele godzin w jednej pozycji. Co więcej, krzesła tego rodzaju pozwalają na maksymalną swobodę ruchów.Dowolnie można regulować ich wysokość, a miękkie siedzisko przyczynia się do tego, że dziś krzesło siodełkowe jest staje się powoli nieodłącznym atrybutem osoby zatrudnionej w branży spa and wellnes oraz w służbie zdrowia.

Dziś krzesła tego typu dostępne są w aż dwóch modelach. Pierwszy z nich stanowi sam taboret, choć możliwe jest również skorzystanie z opcji dodatkowej, dla której charakterystyczna jest obecność specjalnego oparcia dla pleców. Podczas projektu krzeseł siodełkowych zdecydowano o to, że na pierwszy plan wysuwać się będzie komfort odczuwany przez ich przyszłych użytkowników. Zaskoczeniem nie powinno być zatem to, że są one wyposażone w dogodną regulację konta nachylenia i wysokości, a także w możliwość dostosowania sprzętu do naszej budowy ciała. Co ważne, już w ciągu kilku chwil krzesła tego typu są w stanie całkowicie zmienić swoje położenie, co staje się możliwe dzięki obecności oryginalnego systemu poręcznych uchwytów, które sterują wszelkimi parametrami. Warto wspomnieć również o ruchomych i niezwykle zwrotnych kołach, to bowiem one pozwalają na dowolne przemieszczanie się. Wielogodzinna praca bez możliwości zmiany pozycji jest niebezpieczna przede wszystkim dlatego, że nie można o niej mówić bez konieczności podkreślenia, jak ogromne stanowi ona zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Już choćby dlatego praca dentystki, kosmetyczki i fryzjerki może być uznawana za jedynie pozornie bezpieczną. Siedząca postawa może być szkodliwa dla pewnych grup mięśni, podczas, gdy jedne są bowiem obciążane, inne coraz bardziej tracą na swojej sile. Wadliwa postawa w pracy może dawać o sobie znać jeszcze po wielu latach od jej zakończenia, na pierwszy plan wysuwają się przy tym w jej kontekście problemy z nadmiernie obciążonym kręgosłupem. Tymczasem naturalny kształt krzeseł siodełkowych odpowiada temu, jak zbudowany jest ludzki organizm i przyczynia się do tego, że zachowane zostaje ułożenie ciała w odpowiedni sposób. Krzesła można przy tym dopasować do naszych osobistych warunków fizycznych, co sprawia, że są one rozwiązaniami znacznie bardziej interesującymi niż klasyczne fotele obrotowe.

Bez względu na charakter pracy ważne jest, aby stale cieszyć się dobrym zdrowiem, w innym wypadku nie ma bowiem alternatywy dla nieustannych przestojów w naszym działaniu. Już choćby dlatego o zakupie odpowiedniego krzesła powinno myśleć się przede wszystkim jako o inwestycji, a nie jako o wydatku. Nie bez znaczenia jest zresztą i to, że dla krzeseł siodełkowych charakterystyczne jest bardzo solidne wykonanie. Przyczynia się ono do tego, że nie trzeba martwić się nie tylko o swobodę własnych ruchów, ale i o wytrzymałość takiego elementu aranżacyjnego.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *