Co zrobić z kwiatami, żeby ich nie wyrzucać?

Co zrobić z kwiatami, żeby ich nie wyrzucać?

​Moment, w którym musimy pozbyć się kwiatów, które czasem były z nami nawet przez długie lata, naprawdę nie jest prosty. Zamiast jednak wyrzucać je na śmietnik, znacznie lepszym rozwiązaniem będzie przekazanie ich w dobre ręce, do nowych właścicieli, którzy chcą daną roślinę przygarnąć – jak to jednak zrobić naprawdę szybko i sprawnie?

Punkty adopcji roślin – przynieś lub oddaj roślinę

Idealnym miejsce są punkty adopcji roślin. Powstają one coraz częściej w wielu polskich miastach, a jednym z miejsc, gdzie możemy ich poszukiwać, jest Galeria Łomianki, zlokalizowana tuż pod Warszawą.

Punkty adopcji roślin mają bardzo proste założenia – jest to miejsce, gdzie zupełnie za darmo możemy przynieść roślinę, której musimy się pozbyć, a następnie ktoś inny, znów zupełnie za darmo, może tę roślinę zabrać do siebie.

Dlaczego warto wybrać punkty adopcji roślin?

Punkty adopcji roślin to zdecydowanie najwygodniejsza forma pozbywania się roślin i kwiatów. Zabieramy wszystkie kwiaty i rośliny, których dłużnej nie chcemy lub nie możemy posiadać, po czym odwozimy je w jedno miejsce. Najczęściej będzie ono działało naprawdę często i długo, dlatego w żaden sposób nie musimy się dostosowywać do jego godzin otwarcia. Wszystkie rośliny zostawiamy na miejscu, i tak naprawdę to już koniec.

Istnieje wiele grup, gdzie można oddać kwiaty lub rośliny zielone, ale bardzo często trzeba robić im zdjęcia, wrzucać ogłoszenia, odpowiadać na komentarze, umawiać się i szukać wspólnych terminów – to naprawdę wiele zachodu, a jeżeli mamy do oddania kilka roślin, wszystkie te elementy musimy wykonać kilkukrotnie. To mało wygodna opcja, gdy po prostu czas nas goni, i to dlatego właśnie wiele osób coraz bardziej docenia punkty adopcji roślin. To w nich również kwiatami i roślinami ktoś będzie się opiekował, wszystko po to, by mogły one spokojnie czekać na swoich nowych właścicieli.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *