Czy kolory mają wpływ na to jak nam się pracuje?

Czy kolory mają wpływ na to jak nam się pracuje?

Oświetlenie przed domem zapewnia bezpieczne korzystanie z obszaru wokół posesji po zmroku, a także podkreśla walory estetyczne fasady. Jakie lampy zewnętrzne wybrać, żeby podjazd i wejście do domu były odpowiednio oświetlone?

W sprzedaży dostępne są lampy zewnętrzne o różnych formach, których rolą jest oświetlanie przestrzeni wokół domu. Oprawy oświetleniowe można montować w wielu miejscach, tj. wejście, wjazd, nawierzchnia, słupki czy schody. Tego typu oświetlenie, ze względu na kontakt z zewnętrznymi czynnikami, tj. opady atmosferyczne czy uszkodzenia mechaniczne powinny charakteryzować się wysoką szczelnością oraz odpornością.

Wybieramy idealne oświetlenie zewnętrzne

Lampy ogrodowe różnią się zarówno pod względem wielkości, kształtu, stylistyki, materiału wykonania, jak i rodzaju zasilania. Wśród najpopularniejszych znajdziemy lampy zewnętrzne żeliwne, które są trwałe i wytrzymałe, jednak z czasem ulegają korozji. Lampy aluminiowe z kolei są bardzo lekkie i odporne na szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych i są produkowane w różnych kolorach. Producenci oferują także lampy z tworzywa sztucznego, które są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne oraz dostępne w szerokiej palecie kolorystycznej. Ciekawą formę oświetlenia zewnętrznego stanowią oprawy najazdowe, które montowane są w nawierzchni podjazdu lub w chodniku. Odznaczają się one wysoką jakością i szczelnością. Ich dodatkowym atutem jest to, że dają oświetlenie nie zajmując przy tym w ogóle miejsca i nie utrudniając poruszania się. Natomiast lampy zewnętrzne na słupkach doskonale sprawdzą się do oświetlenia ścieżek, chodników czy podjazdów. Słupki mogą mieć różną wysokość. Te wysokie oświetlą przestrzeń wokół siebie, a niższe dadzą oświetlenie punktowe.

Lampy zewnętrzne a ich zasilanie

Ze względu na zasilanie lampy zewnętrzne dzielą się lampy napięciowe i lampy ogrodowe solarne. Te pierwsze zasilane są energią elektryczną, przez co wymagają poprowadzenia w ogrodzie odpowiednio zabezpieczonej instalacji elektrycznej. Kable należy zakopać na głębokość minimum 20 cm. O wiele łatwiejsze w zastosowaniu są zasilane darmową energią z promieniowania słonecznego lampy ogrodowe solarne. Energia w tym przypadku magazynowana jest w akumulatorach.

Jeśli jesteś w 1% ludzi w Polsce, którzy podejmują pracę zdalnie, to z pewnością poszukujesz lub już zalazłeś miejsce do wykonywania powierzonych zadań. Nie chodzi tu o biurko czy jakiś kąt, ale całe pomieszczenie. Jeśli jeszcze takiego własnego miejsca nie posiadasz, to czas je znaleźć. Niestety, pracować przy stole w kuchni czy przy biurku dziecka nie da się za długo. Po pierwsze, dlatego, że kuchnia jest miejscem, gdzie ciągle ktoś się kręci. Po drugie, dziecko, też potrzebuje miejsca na odrabianie zadań. Nie pracuj, więc kosztem nauki malca. Dlatego, potrzebujesz własnego pomieszczenia, aby się realizować zawodowo. Jeśli tylko masz wolny pokój, to go zagospodaruj odpowiednio i możesz zaczynać pracę. Jednak, jeżeli pomieszczenie niej jest urządzone, to mamy tym więcej zabawy. Większość ludzi, lubi robić przemeblowania oraz bawić się w dekoratora wnętrz. Dzięki temu, nie tylko się trochę rozerwiesz, ale możesz stworzyć miejsce marzeń do pracy.

Pierwszorzędna rzeczą w planowaniu remontu pokoju jest kolor, jaki ma się znaleźć na ścianach. Nie musimy odnosić się do reszty mieszkania i malować na podobne kolory. Im bardziej oderwane od rzeczywistości codziennej barwy, tym lepiej dla Ciebie.

Dobór kolorów

Barwy pomieszczenia mają ogromny wpływ na nasza pracę. Jeśli źle je dobierzemy, będziemy się czuć niekomfortowo w taki miejscu i nie będzie chciało nam się wykonywać powierzonej pracy. Przede wszystkim, odpadają kolory bardzo ciemne, które będą nas przygnębiać. Przyjrzyjmy się wpływowi kolorów na nasze samopoczucie.

    • Biały – jest doskonały do małych pomieszczeń. Stwarza wrażenie przestrzeni. Uspokaja, łagodzi emocje oraz stres. Jednak nie nadaje się dla osób, które są samotne lub potrzebujące sprawnego wykonywania pracy
    • Żółty – taki kolor, kojarzyć się nam będzie z gorącą plażą. Zachęca nas do działania, poprawia nastrój, a także rozładowuje napięcie. Osoby, które są emocjonalnie niedojrzałe może wprawiać w przygnębienie.
    • Czerwony – barwa miłości, pobudzająca. Jest doskonały dla osób, które nie mają woli do pracy lub ospałych. Jednak dla zestresowanych się nie nadaje.
    • Niebieski – kolor nieba oraz oceanu, który przywróci nas do wakacji oraz cudownych chwil spędzonych na świeżym powietrzu. Osoby zmęczone psychicznie, które potrzebują chwili spokoju powinny zastosować te barwę. Nie będzie jednak odpowiedni dla tych, którzy są zdenerwowani.
    • Zielony – jedna z najbardziej odprężających barw, sprowadza uczucie spokoju i błogości, a także bezpieczeństwa. Doskonale będzie się komponował w pomieszczeniu dla osób, które są bardzo aktywne oraz mają problemy ze skupieniem się. Ale w przypadku osób, które mają za mało energii, nie jest wskazany.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *