Czy warto zainwestować w płyty indukcyjne?

Czy warto zainwestować w płyty indukcyjne?

Kuchnia jest sercem każdego domu i mieszkania. To w niej spędzamy dużą część dnia, spotykając się na rodzinnych obiadach lub podczas śniadania przygotowując się do pracy, lub szkoły. Warto więc aby była ona dobrze urządzona i nie sprawiała problemów w użytkowaniu.

Ostatnimi laty zauważyć możemy znaczny wzrost sprzedaży płyt indukcyjnych. Czym to jest spowodowane oraz jakie niesie ze sobą korzyści, postaram się przybliżyć Wam w dzisiejszym artykule.

Płyty indukcyjne zasilane są energią elektryczną. Dzięki zastosowaniu specjalnych przetworników pomiędzy garnkiem a płytą wytwarzane jest niezwykle efektywne pole magnetyczne, które powoduje podgrzewanie się powierzchnia specjalnego garnka. Dzięki temu jesteśmy w stanie ugotować obiad bez ognia ani gazu. Kuchenki indukcyjne mają tę zaletę, że potrafią znacznie szybciej rozgrzać umieszczony w garnku materiał i doprowadzić go do wrzenia. Testy pokazały, że zagotowanie na płycie indykcyjnej garnka wody zabiera o połowę mniej czasu w stosunku do zagotowania wody na palniku gazowym.

Dodatkowym atutem płyty indukcyjnej jest fakt, że wystarczy nam do jej zasilenia energia elektryczna. Płyty indukcyjne są też bardzo bezpieczne. Nie ma możliwości przypadkowego zapłonu, jak to bywa w kuchenkach gazowych. Po zdjęciu garnka kuchenka indukcyjna wyłącza się i nie pobiera energii. Dodatkowo sama płyta nie nagrzewa się w takim stopniu, jak ma to miejsce w przypadku kuchenek elektrycznych, gdzie temperatury sięgają nawet kilkuset stopni. Tutaj płyta nagrzewa się jedynie od temperatury garnka. Więc ryzyko oparzenia jest bardzo małe.

Inną ważną zaletą płyt indukcyjnych jest łatwość ich czyszczenia. Wystarczy zwykły płyn do szyb i sucha ściereczka. Możemy zapomnieć o szorowaniu przypalonych elementów, które znamy z tradycyjnych kuchenek gazowych.

Decydując się na płytę indukcyjną, zyskujemy codziennie kilkanaście minut, które poświęcaliśmy na przygotowanie posiłków oraz zwiększamy bezpieczeństwo naszego domu, oraz naszych bliskich. Płyta indukcyjna jest więc doskonałym rozwiązaniem i warto w nią zainwestować.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *