Czy zegar w pokoju dziecka to dobry pomysł?

Czy zegar w pokoju dziecka to dobry pomysł?

W życiu każdego dziecka przychodzi pora na naukę upływających godzin, minut i sekund. Zamiast opierać się na teorii, warto umieścić w dziecięcym pokoju zegar. To nie tylko doskonały sposób na naukę, ale również fantastyczna ozdoba wnętrza. Oferta zegarków do pokoju maluchów i większych dzieci jest obecnie ogromna. Producenci prześcigają się w wymyślaniu coraz nowszych wzorów i form zegarów. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się zegary ścienne, ale i budziki. Fantazyjne, kolorowe, przyciągające wzrok.

Zegary scienne
Tarcze dzisiejszych zegarów ściennych zachwycają bajkowymi motywami. Nie brakuje na nich postaci z bajek, ciekawych wzorów i pięknych kolorów. Bez trudu znajdziemy wśród nich zegar idealnie współgrający z aranżacją każdego pokoju. Taki zegar może stać się niezwykle oryginalnym elementem dziecięcego królestwa.

Kiedyś dominowały okrągłe tarcze zegarów ściennych. Dzisiaj nie brakuje innych interesujących modelów. Są wśród nich kształty zwierząt, kwiatów, motyli, ptaków, samochodów i samolotów. Chłopców zachwycają zegary w kształcie dinozaurów. Zegar może być, więc dopasowany nie tylko do wnętrza, ale i do zainteresowań maluchów. Rozpiętość cenowa jest bardzo duża. Z pewnością znajdziemy zegar w zasięgu naszych możliwości finansowych.

Budziki
Równie interesujące, jak zegarki ścienne mogą być dziecięce budziki. Tradycyjne budziki z dwoma dzwonkami u góry są w dalszym ciągu bardzo popularne. Ich producenci proponują różnorodną kolorystykę. Klasyczną tarczę i wskazówki często jednak zastępują budziki z elektronicznym wyświetlaczem.

Jak wybrać idealny zegar do pokoju dziecka?
Kluczową kwestia jest oczywiście wygląd zegara. Ma on podobać się dziecku, pasować do jego pokoju i pozostałych elementów wystroju wnętrza. Zanim kupimy zegar, najlepiej zapytajmy o zdanie dziecko. Pamiętajmy o tym, że względy estetyczne to nie wszystko. Bardzo ważna jest czytelność. Im młodsze dziecko, tym większą wagę należy przykładać do tej cechy zegarów. Jeżeli na tarczy widnieje obrazek lub kolorowy motyw, zwróćmy uwagę na to, czy nie zasłania on cyferek i nie sprawia, że wskazówki stają się mniej wyraźne. Do nauki czasu najlepszy będzie zegar z dużymi cyframi i jasną, przejrzystą tarczą. Kolejnym ważnym aspektem jest mechanizm zegara. Niektóre zegary potrafią pracować naprawdę głośno. Trudno przy nich zasnąć. Jeżeli dziecko ma lekki sen może się po prostu bez przerwy wybudzać. Rytmiczne tykanie może, co prawda również usypiać, ale jedynie wówczas, gdy jest odpowiednio ciche.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *