Dekoracja okienna - sekrety dobrego wyboru

Dekoracja okienna – sekrety dobrego wyboru

Istnieje wiele elementów, które odciskają swoje piętno na ostatecznym wyrazie wnętrza, a jednym z najbardziej istotnych wydaje się być dekoracja okna. Gdy pojawiają się w nim tkaniny zwiewne i delikatne, samo wnętrze, niejako automatycznie, nabiera lekkości. Nieco inaczej sytuacja przedstawia się wtedy, gdy pojawiają się w nim masywne, a jednocześnie dość ciężkie zasłony, te bowiem w wyraźny sposób zaznaczają okolice okna.

Warto pamiętać i o tym, że dekoracja okna może nie tylko pomóc, ale i zaszkodzić aranżacji, choć z tym ostatnim scenariuszem mamy do czynienia jedynie wówczas, gdy jest dobrana w niewłaściwy sposób. Już choćby dlatego trudno polemizować z osobami, które uważają o tym, że dekorowanie okna nie jest sztuką łatwą. Wielu osobom wydaje się, że jest to po prostu jeden z wielu elementów domykających projekt wnętrza, tak naprawdę jednak mamy do czynienia z jednym z tych aspektów, bez którego nie da się mówić o kompletnej aranżacji salonu. Jeśli więc myślimy o idealnym wystroju okna w salonie nie zaszkodzi, jeśli zwrócimy również uwagę na to, że może ona mieć wpływ na aranżację postrzeganą jako całość. Samych sposobów na dekorację okna jest na tyle dużo, że wybór tego, który jawi się jako najbardziej atrakcyjny, nie powinien być trudny. Metod stosowanych podczas wystroju okna jest wiele, a tym samym mamy gwarancję, że uda się nam znaleźć idealne rozwiązanie pasujące do wnętrza. Absolutną klasyką pozostają w tym kontekście zarówno firany, jak i zasłony, coraz częściej okazuje się jednak, że do głosu dochodzą również rozwiązania alternatywne. Tu warto wspomnieć choćby o finezyjnych upięciach materiału, choć nie można nie dostrzec i tego, że sporą popularnością cieszą się również rolety, które podkreślają swoją wyjątkowość. Tu prym wiodą tak zwane rolety rzymskie, dla których charakterystyczny jest ich ozdobny wyraz oraz obecność dekoracyjnych materiałów. Podnosi się je z wykorzystaniem specjalistycznych mechanizmów sterujących, choć nadal w modzie są zarówno łańcuszki, jak i ozdobne sznureczki. Rolety te wpisują się idealnie w aranżację wnętrz stylowych oraz klasycznych, można mieć jednak pewność, że i w nowoczesnym otoczeniu będą przyciągały spojrzenia. Tu kluczowe znaczenie ma materiał wybierany do ich uszycia. Zarówno małe wnętrza, jak i pomieszczenia urządzone w stylu minimalistycznym, wydają się jak gdyby stworzone do tego, aby pojawiła się w nich delikatna dekoracja okna. Dobrym pomysłem są zwiewne firany w jasnych kolorach, te bowiem nie tylko filtrują światło, ale również sprawiają, że wnętrze charakteryzuje się wyjątkowym klimatem. Co więcej, wnętrze takie jest nie tylko rozświetlone, ale również optycznie większe, co można uznać za efekt w pełni satysfakcjonujący jego właścicieli. Dobrym pomysłem w przypadku wnętrz w stylu nowoczesnym jest odrobina ekstrawagancji, wiele osób decyduje się więc na całkowitą rezygnację z wystroju okna nie decydując się nawet na zastosowanie firan.

Okno całkowicie osłonięte ma swoje plusy już choćby dlatego, że zabieg taki sprawia, że pomieszczenie optycznie się powiększa. Warto jednak pamiętać, że nie jest to rozwiązanie, które dodaje przytulności i zapewnia domowy klimat. Alternatywą wydaje się więc w takim przypadku subtelna dekoracja okna z lekkimi zasłonami. Zwiewny materiał pozwala też na zastosowanie długich firan, które sięgają od sufitu aż do podłogi. Indywidualiści również mają pole do popisu, nic nie stoi bowiem na przeszkodzie temu, aby fantazyjnie upięli materiał tworząc kompozycję wyjątkową i typową jedynie dla nich. Gdy salon jest duży, można pozwolić sobie na mocniejszą aranżację z masywnymi zasłonami.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *