Design kuchni – czyli jak zaprojektować swoją kuchnię marzeń?

Design kuchni – czyli jak zaprojektować swoją kuchnię marzeń?

Wspólne spożywaniu posiłku to czas, który spędzamy z rodziną i z najbliższymi. Często też czerpiemy wiele radości ze wspólnego przygotowywania jedzenia oraz sposobu w jaki możemy go zaserwować. Poza sprawdzonymi przepisami, dobrymi składnikami oraz odrobiną fantazji najlepsze dania smakują najlepiej w dobrym towarzystwie oraz podane w przyjemnym, ładnym miejscu. Takim właśnie miejscem powinna być kuchnia w każdym domu. Obecnie żyjemy w czasach, kiedy zaprojektowanie oraz urządzenie modnej i ładnej kuchni nie koniecznie musi wiązać z ogromnymi kosztami, a końcowy efekt może nas naprawdę pozytywnie zaskoczyć. Kuchnia z naszych marzeń jest na wyciągnięcie naszych rąk – musimy tylko po nią sięgnąć! Zastanawiasz się jak urządzić swoją kuchnię i sprawić, aby była modna oraz ładna? W poniższym tekście znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Serdecznie zapraszam Cię do lektury!

Jakie kolory wybrać do kuchni swoich marzeń?
Dobór koloru do kuchni zależy przede wszystkim od Twojego osobistego gustu oraz preferencji. Jednak, jeśli zależy Ci na tym, aby Twoja kuchnia była naprawdę modna oraz nowoczesna to postaraj się ograniczyć ilość materiałów wykończeniowych oraz faktur do minimum – wtedy na pewno będzie się ona lepiej prezentować. Chodzi oto, że jeśli uda Ci się utrzymać kuchnię w jednej gamie kolorów to będzie ona sprawiała wrażenie bardziej uporządkowanej oraz harmonijnej. Jeśli jesteś zwolennikiem intensywnych kolorów to pomaluj swoją kuchnię na zielono, pomarańczowo czy nawet na czerwono – na pewno te kolory ożywią Twoje wnętrze. W kuchni doskonale sprawdzają się również wszelkie ciepłe kolory takie jak: czekoladowy, waniliowy, brzoskwiniowy czy kremowy. Natomiast jeśli jesteś posiadaczem małej kuchni to pamiętaj o tym, że jasne kolory optycznie mogą powiększyć Twoją kuchnię i nadać jej nowego wyrazu. Poza tym ostatnio coraz większą popularnością cieszą się białe kuchnie, więc jest to bezpieczny kolor, na który warto pomalować swoją kuchnie!

Meble oraz szafki do kuchni – na jakie się zdecydować?
Przede wszystkim, jeśli nasza kuchnia jest mała to warto zainwestować w zakup górnych szafek, które będą sięgać do sufitu. Wykorzystując takie rozwiązanie pamiętajmy o tym, aby na najniższych półkach położyć rzeczy z których często korzystamy, natomiast na górnych szafkach warto ułożyć przedmioty, których zwykle nie używamy na co dzień. Powinieneś również pamiętać o tym, że w przypadku jasnej kuchni warto postawić na jasną zabudowę mebli, ponieważ w ten sposób optycznie powiększą one nasze pomieszczenie. Obecnie na rynku najbardziej powszechnymi modułami szafek są szafki 60 centymetrowe, ponieważ tyle wynosi standardowa szerokość sprzętów AGD. W ten sposób bez większego trudu uda nam się zamontować pomiędzy szafkami zmywarkę czy też piekarnik. Warto również pamiętać, że górne szafki powinno się wieszać nad blatem na wysokości około 50 do 60 centymetrów.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *