Domy drewniane, czyli klasyka w nowoczesnej odsłonie

Domy drewniane, czyli klasyka w nowoczesnej odsłonie

Drewno jest materiałem, który towarzyszy człowiekowi w budownictwie, od kiedy ten rozpoczął swą konstrukcyjną działalność. Przez wieki starano się doskonalić sztukę tworzenia trwałych i wygodnych rozwiązań architektonicznych, zaś my przy projektowaniu domów dla Was korzystamy z tego niebywałego bogactwa i najlepszych tradycji. Nasze drewniane domy, oprócz oczywistych walorów funkcjonalnych, posiadają zróżnicowane formy wizualne. Łączą w sobie nowoczesne rozwiązania, jednocześnie przywodząc na myśl ciepło domowego ogniska i sielskość wakacji spędzanych na wsi.

Bogata oferta projektów

Znajdziecie u nas szeroki wybór projektów, od niewielkich domków rekreacyjnych, poprzez zróżnicowane konstrukcyjnie domy jednorodzinne. Są to idealne rozwiązania dla osób, które cenią sobie zdrowy mikroklimat, jaki zapewnia drewniany budulec. Nowoczesne technologie zapewniają wykorzystanie doskonałej jakości materiału strukturalnego, czyli drewna wysoko przetworzonego – laminowanego lub prasowanego. Tak zabezpieczone drewno wciąż pozostaje nietoksyczne, posiada możliwość oddychania oraz nadaje się do ponownego przetworzenia, dzięki czemu jako materiał konstrukcyjny wciąż pozostaje bezpieczny dla środowiska naturalnego.
Jeśli nawet zdecydujecie się na wybór projektu domu, zakładającego wykorzystanie drewna po tradycyjnej obróbce, będziecie zachwyceni lekkością jego konstrukcji oraz walorami zdrowotnymi. Domy z bali, tarcicy czy legarów, jeśli tylko zostaną zaimpregnowane przy pomocy starannie dobranych środków będą trwałym i pięknie prezentującym się budulcem, zapewniającym najmniejsze stężenie alergenów w porównaniu do innych materiałów budowlanych.

Tworząc nasze projekty zachowujemy szeroką perspektywę

Nasze projekty zawierają instrukcję dotyczącą wyboru rodzaju drewna na poszczególne elementy konstrukcji, dzięki czemu optymalnie wykorzystujemy właściwości konkretnych gatunków drewna. Podpowiemy, które z nich najlepsze będą do wykonania części nośnych czy więźby dachowej, a które idealne nadadzą się do licowania budynku, dowiecie się również, jakie drewno najlepiej sprawdzi się, jako materiał na podłogi czy schody. Te cenne uwagi pozwolą Wam na optymalnej synchronizacji elementów konstrukcyjnych. Doradzimy Ci również skąd możesz pozyskać wysokiej klasy drewno oraz zaplanujemy najlepsze rozwiązania związane z poprowadzeniem instalacji.

Przykładowe projekty

Dla osób lubiących styl podhalański idealną opcją będzie projekt Krosna 2. To dom parterowy posiadający piękne i przestronne poddasze. Dostęp światła zapewniają wnętrzom sporych rozmiarów okna. Dom zbudowany na planie prostokątnej bryły, posiadający od frontu wiatrołap z niewielkim balkonem oraz urokliwą werandę z balonem od strony ogrodowej. Ten projekt doskonale sprawdzi się na działce o nieco większej powierzchni i dobrze wkomponuje się w otaczającą go przyrodę. Weranda umożliwia spędzanie czasu na świeżym powietrzu i podziwianie rosnących w ogrodzie roślin. To model domu, który dobrze sprawdzi się w miejscowościach turystycznych, jako dom dla letników.
Dla tych, którzy preferują bardziej nowoczesny styl architektoniczny, dobrym rozwiązaniem będzie wybór projektu Oman. To drewniany, parterowy dom, posiadający poddasze. Charakteryzuje się powiewem nowoczesności, dzięki interesującym aranżacjom okiennym znajdującym się po stronie elewacji ogrodowej. Rozmieszczenie pomieszczeń jest wygodne i pozwala na swobodne z nich korzystanie. Na parterze znajdują się wiatrołap, hall, pomieszczenie gospodarcze, łazienka, kuchnia, spiżarnia, salon połączony z jadalnią, pokój, pralnia i garderoba. Na poddaszu mieści się hall, trzy pokoje i łazienka.
Model Rebucja zainteresuje osoby, które swój wymarzony dom chcą postawić na wydłużonej, nieco węższej działce. Projekt powstał na planie prostokątnej bryły, wzbogacony został przez dodanie sporych rozmiarów, zadaszonego tarasu, na który wychodzimy z kuchni oraz znajdujący się powyżej balkon. Większą część parteru zajmuje przestronny salon, oraz kuchnia z jadalnią. Poddasze wyposażone jest w antresolę umożliwiającą wyjście na taras. Znajdują się tu również dwie sypialnie posiadające wyjście na balkon. Praktycznym rozwiązaniem jest osobne pomieszczenie stanowiące garderobę.

Jak widzicie oferta projektów domów z drewna jest zróżnicowana i można ją dostosować do Waszych potrzeb. Skontaktujcie się z nami i opowiedzcie o tym jak wyobrażacie sobie swój wymarzony, drewniany dom a my pomożemy wybrać odpowiedni projekt i dostosujemy go do Waszych potrzeb.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *