Domy jednorodzinne - projekty nieoczywiste

Domy jednorodzinne – projekty nieoczywiste

Domy jednorodzinne to bardzo szeroka kategoria prezentowanych przez nas projektów. Właśnie dzięki różnorodności oferty, jaką przedstawiamy, wierzymy iż każdy z Klientów poszukujących projektu wymarzonego domu, u nas znajdzie właśnie ten jedyny i niepowtarzalny, który spełni wszystkie oczekiwania. Poniżej przedstawiamy sylwetki kilku wybranych modeli.

Skimia – dom jednorodzinny, doskonały na wąską działkę

Skimia charakteryzuje się niebanalną architekturą, ponieważ dopasowuje się swoim planem do działek nietypowych i wykorzystuje w sposób bardzo przemyślany każdy fragment zajmowanej przestrzeni. Dom skonstruowany na planie wąskiego prostokąta pozwala na wybudowanie go nawet na bardzo wąskiej działce. Atutem Skimii są jej tradycyjne zdobienia, które dodają jej niewątpliwego uroku i sprawiają, iż kojarzy się ona z ciepłem domowego ogniska.
Według projektu, na parterze Skimii znajduje się wiatrołap, hall, pokój, kuchnia będąca oddzielnym pomieszczeniem, pokój dzienny, schowek, pralnia, łazienka i kotłownia. Na poddaszu mieści się hall, trzy sypialnie i łazienka.

Onętek – najlepszy dom jednorodzinny na działki ze spadem

Onętek jest przykładem projektu dużego domu parterowego, posiadającego poddasze użytkowe oraz pełne podpiwniczenie. Powstał on z myślą o działkach cechujących się pochyłością. Projekt charakteryzuje się bogactwem rozwiązań, których celem jest uczynienie domu jak najbardziej wygodnym i funkcjonalnym. Podpiwniczenie stanowi strefę wypoczynkową, parter dzienną, natomiast poddasze odpowiada strefie sypialnianej.
Pomieszczenia znajdujące się w podpiwniczeniu to korytarz, kotłownia, pomieszczenie wypoczynkowe, wiatrołap, sauna, łazienka i spiżarnia. Na parterze mieszczą się wiatrołap, klatka schodowa wraz z korytarzem, łazienka, gabinet, kuchnia połączona z jadalnią i salonem, z którego można wyjść na zadaszony balkon. Na poddasze prowadzi klatka schodowa. Znajdują się na nim trzy sypialnie i garderoba.

Przegorzały – jednorodzinne nawiązanie do szlacheckich dworków

Projekt ten stylizowany jest na reprezentacyjny dworek szlachecki, łączący w sobie cechy architektoniczne, wywodzące się z wieloletniej tradycji konstrukcyjnej, wraz z elementami typowo nowoczesnymi. Posiada on charakterystyczne zadaszone wejście, obok którego dumnie stoją dwie kolumienki. Plan budynku jest raczej nieskomplikowany, został jednak urozmaicony rozbudowaną połacią dachową, zaś do zasadniczej części budynku przyłączono jednostanowiskowy garaż, posiadający zakończoną łukiem bramę wjazdową. Całości dopełniają dwa balkony. Jeden z nich opiera się na strzegących wejścia frontowego kolumnach, zaś drugi wysuwa się w stronę ogrodu.
Parter domu zajmują hall, łazienka, wiatrołap, kuchnia, spiżarnia, pokój dzienny, pomieszczenie gospodarcze i garaż. Pokój dzienny posiada kominek oraz wyjście na taras. Znajdują się tutaj również otwarte schody. Poddasze mieści hall, dwa pokoje, WC, przestronną łazienkę i dużą garderobę. Każdy z pokoi posiada wyjście na osobne balkony.

Sosnowice 2 – projekt domu na działkę o większej szerokości

Projekt domu Sosnowice prezentuje średniej wielkości budynek parterowy, posiadający dwustanowiskowy garaż, przyjmujący kształt liter L. Jest to idealna opcja dla rodzin z dziećmi, ponieważ znajdują się w nim aż trzy sypialnie oraz duży salon połączony z jadalnią i dwie łazienki. Projekt do realizacji wymaga działki dość szerokiej, musi ona mierzyć przynajmniej 22,05 m. Elewacja frontowa cechuje się elegancją i prostotą, w elewacjo bocznej mieszczą się przeszklenia mające na celu dostarczenie do wnętrza odpowiedniej ilości światła. Strona garażowa daje przestrzeń do dobudowanie tarasu.

Domy jednorodzinne dają duże pole do korzystania z wyobraźni, zarówno projektantom, jak i przyszłym właścicielom wymarzonej nieruchomości. Opisywane powyżej projekty różnią się między sobą w wielu aspektach, posiadają jednak jeden wspólny mianownik – mogą stać się dla kogoś spełnieniem marzenia o własnym, pełnym ciepła i miłości domu. Dlatego jeżeli poszukujesz projektu domu dla siebie i swojej rodziny, zapoznaj się z naszą ofertą już dzisiaj!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *