Domy z antresolą, czyli połączenie wygody z estetyką

Domy z antresolą, czyli połączenie wygody z estetyką

Domy z antresolą stają się w ostatnich latach coraz bardziej popularne, a wynika to z tego, że pasują zarówno do nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrz. Do niedawna gościły głównie w starym budownictwie, na przykład w kamienicach, charakteryzujących się wysokimi sufitami. Obecnie doskonale sprawdzają się w domach jednorodzinnych i są miłą alternatywą dla dotychczasowych trendów. My również przygotowaliśmy wiele projektów, w których antresola jest integralną częścią domu i znajdują one coraz liczniejsze grono klientów. Poniżej przedstawimy Wam kilka interesujących opcji.

Przebiśnieżyn – dom wielu możliwości

Jest to projekt, który może pełnić dwie role, w zależności od Waszych potrzeb i upodobań. Przebiśnieżyn nadaje się doskonale na dom letniskowy, który będziecie odwiedzać w czasie urlopów, jak również na całoroczny dom jednorodzinny. Jedna z największych jego zalet jest mnóstwo otwartej przestrzeni i doskonałe oświetlenie, które zapewniają ogromne okna. Jego dodatkowym atutem jest taras, na którym możecie spędzać rodzinnie czas, ciesząc się swoim towarzystwem i podziwiając przydomowy ogródek. Dom wykończenia budynku polecamy drewno, ponieważ ten model w takim wydaniu prezentuje się najkorzystniej.
Na parterze Przebiśnieżyna znajdują się wiatrołap, korytarz, kuchnia, jadalnia, pokój dzienny, łazienka i sypialnia. Pokój dzienny połączony jest z kuchnią, dzięki czemu uzyskano efekt większej przestrzeni. Wyżej parteru znajduje się antresola, którą możecie dowolnie zagospodarować. Doskonale spełni się w roli dodatkowej sypiali, ale też jako miejsce pracy czy też pokój nastolatka.

Ośnieża 2 – rodzinnie i ciepło

Ośnieża jest jedną z naszych najnowszych propozycji, jeśli chodzi o nowoczesne domy wyposażone w poddasze użytkowe. Postawiliśmy w niej na minimalizm, posiada dwuspadowy dach i posiada wymiary na tyle uniwersalne, że zmieści się na większości działek o standardowych wymiarach. Prosta konstrukcja Ośnieży 2 sprawia, iż w porównaniu z innymi projektami, wypada dosyć korzystnie, jeśli chodzi o aspekt finansowy. Dopełnieniem jej licznych zalet jest piękna antresola, która oprócz walorów estetycznych, może pełnić rolę dodatkowej sypialni. Dwuspadowy dach jest rozwiązaniem ekonomicznie opłacalnym, również ze względu na możliwość zainstalowania kolektorów słonecznych.
Na parterze znajdują się; wiatrołap, hall, dwa pokoje, garderoba, kuchnia, spiżarnia, salon połączony z jadalnią, łazienka oraz kotłownia. Poddasze składa się z antresoli, pokoju, łazienki, garderoby i schodów.

Podzamcze 2 – swojski klimat

Podzamcze to projekt parterówki z antresolą. Model ten charakteryzuje się wyjątkową elewacją frontową. Docelowo dom nie zajmuje dużej powierzchni, więc może zmieścić się nawet na niewielkiej działce. Jego niezaprzeczalnym atutem jest dobrze przemyślany układ pomieszczeń, który sprawia, że jest wyjątkowo funkcjonalną opcją, cechującą się energooszczędnością. Podzamcze 2 idealnie będzie się komponować na podmiejskich osiedlach, ale nadaje się również na dom wiejski.
Na parterze znajdują się: wiatrołap, hall, kotłownia z WC, kuchnia, pokój dzienny, schowek, dwa pokoje i łazienka. Parter stanowi strefę dzienną projektu, natomiast antresola doskonale sprawdzi się w roli sypialni. Istotnym elementem będą tutaj schody prowadzące do antresoli, ponieważ oprócz funkcji użytkowej warto przy ich wyborze wziąć pod uwagę ich dekoracyjny charakter.

Miłaczyn 2 – nuta nowoczesności

To prosty, ale bardzo nowoczesny model domu. Jest niezwykle funkcjonalny a zarazem bardzo estetyczny. Jego parter składa się z wiatrołapu, hall ‘u, dwóch pokoi, WC, salonu połączonego z aneksem kuchennym, łazienki i kotłowni. Poddasze składa się z antresoli, sypialni i łazienki.

Jak widzicie, projekty posiadające antresolę są ciekawą alternatywą dla standardowych rozwiązań i mogą doskonale sprawdzić się w różnych zastosowaniach architektonicznych. Zapraszamy do obejrzenia wszystkich naszych projektów, które znajdują się na naszej stronie. Na pewno znajdziecie projekt, który Was zainteresuje.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *