Druga młodość foteli bujanych

Druga młodość foteli bujanych

Kojarzą nam się bardzo często z meblem ukochanym przez nasze babcie i dziadków. Ich historia sięga aż do czasów wiktoriańskiej Anglii. Jednak okazuje się, że meble te przeżywają swój renesans, stając się bardzo modnym elementem wyposażenia wnętrz. Mowa o fotelach bujanych.

Fotele bujane, jako sposób na relaks
Mogą być wygodnym i funkcjonalnym siedziskiem, a także centrum relaksu i wypoczynku. Miarowe bujanie to prawdziwe wytchnienie dla skołatanych nerwów i odskocznia od codzienności. Nie ma lepszego sposobu na uspokojenie się i przywrócenie wewnętrznej harmonii, niż kilka chwil spędzonych w fotelu bujanym. Poza tym, to idealny sposób na popołudniową drzemkę. Kołysanie sprzyja zasypianiu, dlatego ten rodzaj siedziska jest bardzo często wybierany przez rodziców niemowlaków.

Nie wszystkie dzieci zasną spokojnie, odłożone do łóżeczka. Niektóre potrzebują kołysania na rękach i bliskiej obecności rodzica. Wówczas fotel bujany sprawdza się doskonale. Mamy nie muszą już spacerować z dzieckiem na rękach i utulać go w ten sposób do snu. Siedząc wygodnie w fotelu, mogą bujać się miarowo. Maluch nie tylko łatwiej zaśnie. Nie będzie miał również kłopotów z brzuszkiem. W przypadku foteli bujanych kupowanych przez młodych rodziców niezwykle ważne jest odpowiednie oparcie dla nóg.

Koszt zakupu fotela bujanego
Zakup fotela bujanego wcale nie musi wiązać się z dużym wydatkiem. Możemy zaopatrzyć się w fotel używany. Cena fotela z drugiej ręki w dobrym stanie to zaledwie 100 do 200 zł. Jeżeli mamy zamiar kupić bardziej masywny fotel, wykonany z giętego drewna, musimy jednak liczyć się z kosztem rzędu 2000 zł, a to już naprawdę sporo. Za fotel ze średniej półki zapłacimy kilkaset złotych. Najczęściej będzie to mebel z wikliny lub rattanu. Najdroższe są oczywiście designerskie fotele bujane, które mogą stać się fantastyczną ozdobą nowoczesnych wnętrz i taką rolę najczęściej pełnią. W ich przypadku mniej ważny staje się komfort użytkowania. Bardziej liczy się wygląd fotela.

Na co zwrócić uwagę kupując fotel bujany?
Gdy bujamy się w fotelu nasza głowa może być narażona na przeciążenia. Dlatego niezwykle istotne jest jej odpowiednie podarcie. Zapewni je fotel z wysokim oparciem albo wyposażony w zagłówek. Coraz więcej foteli bujanych jest jednocześnie fotelami obrotowymi. Dzięki temu rośnie funkcjonalność tego typu mebli. Jednym z najważniejszych elementów fotela bujanego są płozy. Warto, więc zwrócić uwagę na ich wykonanie. Liczy się przede wszystkim ich masywność oraz dobre przytwierdzenie do fotela. Dzięki temu nie będzie on trzeszczał i skrzypiał podczas bujania.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *