Firanki: Trendy na 2019 rok

Firanki: Trendy na 2019 rok

Firanki znajdują się niemal w każdym Polskim domu. Nasz kraj do pewnego momentu był jednym z głównych producentów firanek, ponieważ doceniano rodzime szwaczki, które swoje doświadczenie zdobywały w okresie wojennym. Dziś firanki ciągle są popularne, lecz coraz częściej wymienia się je na rolety. Czy to moda, a może postępujący trend? Wbrew pozorom chodzi o trend, ponieważ firanki ciągle są w modzie i upływający rok przebiega pod ich znakiem.

Jak zmieniła się rola firanek?

Czy wiecie, czy firanki w początkowej fazie istnienia służyły tylko do odstraszania owadów? Później zmieniły swoją rolę na bardziej reprezentatywną, a dziś są podstawowym elementem wyposażenia każdego okna i mają podnosić prestiż wnętrza pomieszczenia. Nowoczesne firanki tylko w niewielkim stopniu przypominają modele, do których jesteśmy przyzwyczajeni. W obecnej formie mogą być postrzępione, pofalowane lub niesymetryczne. Często występują pod postacią kolorowych tkanin, które przy odpowiednim „rozsunięciu” firanek będą tworzyć obraz, pejsaż lub fotografię.

Dlaczego warto posiadać firanki?

Z psychologicznego punktu widzenia człowiek nie powinien przebywać w pomieszczeniach, w których brak firanek. Ma to również aspekty zdrowotne. Bycie narażonym na promieniowanie słoneczne jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Firanki nie tylko rozpraszają promienie, ale też chronią wnętrze przed owadami i dodają mu kolorytu. W wielu pomieszczeniach firanka potrafi być kropką nad „i”, która finiszuje całe wnętrze.

Ile kosztują?

Firanki są dostępne niemal w każdym sklepie z materiałami. Ich cena zależy od jakości materiału i końcowej długości produktu. Przyjęło się, że metr kwadratowy firanki kosztuje od 10 do 25 złotych. Warto w nie inwestować, bo nie kosztują wiele, a będą służyć przez długie lata.

A Wy? Co sądzicie o firankach? Uznajecie je za modny dodatek, a może zwyczajną konieczność? Piszcie odpowiedzi pod tematem!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *