Firany sznurkowe i ich wykorzystanie w dekoracji okna

Firany sznurkowe i ich wykorzystanie w dekoracji okna

Firanki sznurkoweFirany sznurkowe, nazywane potocznie makaronami lub spaghetti, to w dekoracji okien trend bardzo popularny, który zagościł u nas chyba już na stałe. Nie ma chyba bardziej praktycznego sposobu wystroju okien. Poza swoją estetyką oraz nowoczesnym charakterem, makarony charakteryzują się bowiem łatwością utrzymania oraz niezwykłą wręcz wygodą użytkowania. Ich niewątpliwą zaletą jest również fakt, że przepuszczają powietrze.

Dekoracja okna za pomocą firan sznurkowych

Producenci oferują nam cała gamę wzorów i kolorów tego rodzaju firan. Dają więc one ogromne możliwości aranżacyjne. Wnętrze ozdobione z ich pomocą zyskuje niepowtarzalną świeżość, lekkość oraz blask. To doskonały wybór do ciężkich i nieco surowych w swoim charakterze pomieszczeń. Makarony potrafią bowiem wprowadzić do wnętrza subtelność i delikatność. Przełamują chłód pomieszczeń urządzonych w stylu minimalistycznym oraz modernistycznym. Z pewnością posiadają swój niepowtarzalny urok. Dzięki temu, że dostępne są w coraz szerszej gamie ciekawych wzorów wciąż zyskują uznanie nowych użytkowników. Znajdziemy zarówno proste i niezwykle delikatne kompozycje, które wykonane są cieniutkich frędzli, jak i firany sznurkowe zdobione bogatymi ornamentami. Bardzo popularne są makarony z ozdobnymi koralikami nawleczonymi na frędzle, które pięknie mienią się w oknie. Firany makaronowe możemy wykorzystać, jako samodzielną dekorację okna, możemy również połączyć je z innego typu firankami oraz zasłonami tworząc niepowtarzalne kompozycje.

Kilka wskazówek dotyczących makaronów

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę kupując firany sznurkowe? Przede wszystkim na ich jakość. To właśnie od jakości materiałów, z których zostały wykonane, zależy atrakcyjny wygląd oraz funkcjonalność makaronów. Tego typu firany nie wymagają marszczenia. Powinniśmy je kupować na konkretny wymiar. Odradza się wieszanie ich na żyłce ze względu na to, że mogą być po prostu zbyt ciężkie. Co ciekawe, możemy je również wykorzystać, jako przesłonę zawieszona w drzwiach. W oknach najlepiej będą natomiast wyglądać w towarzystwie rolet. Na ich tle wyeksponujemy całe piękno sznurkowych firan. Firanki makaronowe to doskonały wybór dla wszystkich, którzy nie znoszą prasowania. Tego typu firan nie trzeba bowiem w ogóle prasować. Do produkcji makaronów używa się zazwyczaj tworzyw sztucznych. Możemy je powiesić w oknie jeszcze wilgotne, a one po prostu same wyschną.

Pytanie tylko, jak uprać firanki sznurkowe, aby frędzle nie poplątały się ze sobą? Okazuje się, że sprawa wcale nie jest tak skomplikowana, jakby się mogło wydawać. Kupując firany zwróćmy uwagę, czy dołączony jest do nich specjalny woreczek, który pomoże nam w ich praniu. Jeżeli nie, możemy wykorzystać inny sprytny sposób na pranie makaronów. Wystarczy zapleść frędzle w warkocz i związać gumka lub sznurkiem, a sznurki na pewno nie zbiją się w kołtun trudny do rozplątania. Jeżeli chcemy uprać firanki z koralikami, pamiętajmy o tym, że nie należy ich prać w pralce. Możemy je dokładnie przepłukać wannie lub w umywalce.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *