Jak nowocześnie oświetlić salon?

Jak nowocześnie oświetlić salon?

Każdy wie, jak ważną funkcję pełni salon w całym domu oraz w mieszkaniu. Jest to nie tylko miejsce, w którym oddajemy się relaksowi, ale także takie gdzie możemy obejrzeć film całą rodziną lub pograć w gry planszowe czy też poukładać puzzle. Jest to również pomieszczenie, gdzie przyjmujemy gości. Najczęściej są to znajomi, którzy odwiedzają nas, aby porozmawiać i napić się kawy w gronie przyjaciół. Niekiedy jednak służy, jako bardziej prestiżowe miejsce, czyli odbywają się w nim spotkania z rodziną, której członków widzi się raz lub dwa razy do roku w święta. Dlatego też, musi to być pokój, który jest nie tylko elegancki, stylowy i funkcjonalny, ale także doskonale się prezentować oraz zachwycać wszystkich odwiedzających.

Jeśli jesteśmy na etapie remontu, to z pewnością wszystkie ww. kwestie weźmiesz pod uwagę. Jednak nie zawsze mamy pomysły na taka aranżację. Mimo iż, czasem mamy jakiś plan to okazuje się, że w praktyce jego zrealizowanie jest zbyt drogie lub zwyczajnie niemożliwe. Dlatego też, przy planowaniu wszelkich czynności oraz wyposażenia, musimy wziąć pod uwagę zarówno dostępne środki na remont jak i nasze możliwości oraz czas.

Znaczenie oświetlenia

Bardzo ważny element całego wystroju salonu stanowi oświetlenie.  Jednak zazwyczaj zostaje ono zostawione na sam koniec remontu. Jak to się kończy i w czym przeszkadza? Przede wszystkim, zostaje nam taka ilość środków na zakup lampy, że nic konkretnego za to nie kupimy, więc sięgamy po najtańsze rozwiązanie, niewiele myśląc o jakości oraz prezencji. Po drugie, nie mamy nawet czasu na odpowiednie dobranie światła, do stylu całego pomieszczenia. Takim sposobem psujemy całą pracę, jaką włożyliśmy w remont mieszkania. Jeśli oświetlenie będzie nieumiejętnie dobrane, to od razu będzie widać każde nawet najmniejsze niedociągnięcie, o którym staraliśmy się zapomnieć. Jeśli chcemy takie małe błędy ukryć, to musimy tak wybrać oświetlenie, aby temu sprzyjało.

Lampa czy kinkiet?

Zarówno jedno jak i drugie będzie doskonale wyglądać w każdym pomieszczeniu. Lampa jest bardzo praktyczna w przypadku, kiedy potrzebujemy więcej światła, które jest bardziej rozproszone i oświetla nam cały pokój. Jest ono przydatne, kiedy gościmy znajomych lub rodzinę.

Jeśli jesteśmy fanami przytulnego wnętrza, a wieczorem lubimy siąść pod kocem z książką na kanapie to powinniśmy zdecydować się na kinkiety. Tworzą one tajemniczą atmosferę, a także nadają stylu pomieszczeniom.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *