Jak przygotować scianę do malowania?

Jak przygotować scianę do malowania?

Decydując się na malowanie ścian w swoim mieszkaniu pamiętajmy o tym, że niezwykle ważne jest jej przygotowanie.  Aby cieszyć się pięknym i wyrazistym kolorem naszej ściany przez długie lata warto jest zacząć właśnie od jej przygotowania.  Jednak zanim zaczniemy to robić musimy stworzyć sobie warunki wokół.

Bardzo ważne jest również przygotowanie pomieszczenia do pracy. Jeżeli jest taka możliwość wynieśmy wszystkie przedmioty i meble z pomieszczenia, które chcemy malować. Jeżeli nie pozwalają nam na to ich gabaryty przesuńmy je na środek pomieszczenia, tak żeby ściany były puste i przykryjmy folią, podobnie jak całą podłogę. Następnym krokiem jest usunięcie ze ściany kurzu, a także wielu innych nierówności, za pomocą papieru ściernego bądź szpachelki.

Jeżeli na ścianie ś niepotrzebne nam już dziury po obrazie zegarze czy innych przedmiotach, powinniśmy zakleić je masą szpachlową, która kupimy w każdym sklepie budowlanym.  Po wyschnięciu masę należy wyrównać papierem ściernym lub szpachelką i tak zaklejoną dziurę można przygotowywać do malowania jak pozostałą część ściany.

Następnym krokiem jest gruntowanie ściany. Gruntowanie to bardzo ważny element przygotowania ściany do malowani i nie należy go w żadnym wypadku pominąć. Ściana dobrze zagruntowana sprawi, że zużyjemy znacznie mniej farby, ma ona zdecydowanie lepszą przyczepność i jest równomiernie wchłaniana. Preparat do gruntowania ściany jest dostępny w każdym sklepie budowlanym i należy stosować go zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na jego opakowaniu. Tak przygotowana ściana po wyschnięciu jest gotowa do malowania.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *