Jak wybrać lampy do ogrodu?

Jak wybrać lampy do ogrodu?

Bardzo często, ogród stanowi dla nas miejsce wypoczynku, relaksu, gdzie możemy wypić herbatę, zjeść śniadanie czy urządzić grilla. Dlatego też, kiedy nadchodzą ciepłe dni, zaczynamy zastanawiać się, jak nasz ogród upiększyć i stworzyć w nim wymarzony klimat. Podstawą są oczywiście rośliny, w tym kwiaty. Jednak, aby spędzać czas w ogrodzie po zmroku, potrzebujemy jeszcze jednej ważnej rzeczy. Jest to oświetlenie.

To właśnie dzięki niemu, będziemy mogli spędzać wieczory na dworze. Światło jest także doskonałą dekoracją ogrodu. Za jego pomocą możemy stworzyć odpowiedni klimat. Jeśli marzy nam się romantyczny i tajemniczy ogród, to wybieramy światło o barwie ciepłej. W przypadku, kiedy wolimy egzotyczny i tętniący życiem klimat, światło o barwie zimnej będzie doskonałe. Jeśli nie lubimy przepłacać za prąd, powinniśmy podążać za duchem czasu i wybierać zarówno praktyczne jak i ekonomiczne rozwiązania. Coraz częściej, wybierane są lampy solarne, które nie potrzebują zasilania, ani energii elektrycznej. Coraz bardziej popularne są także diody LED.
Rozwiązania nowoczesne do ogrodu
Bardzo szerokie zastosowanie mają słupki solarne. Z racji, że technologia ciągle pędzi do przodu, do wyboru mamy przeróżne kształty, wzory i kolory lamp. Dzięki temu, możemy przebierać i tworzyć przeróżne kombinacje świetlne, dobrać kształt, który będzie spełniał w stu procentach nasze oczekiwania. Oczywiście, nie musimy wybierać fikuśnych kształtów, ale mamy możliwość skupić się na tych standardowych. Możemy spotkać się także z całkowicie nowymi kolekcjami lamp. Zwykle przystosowane są one zarówno do montażu na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Wykorzystanie materiałów odpornych na niesprzyjające warunki atmosferyczne zabezpiecza przed ścieraniem i niszczeniem się lamp.
Rozmieszczenie oświetlenia w ogrodzie
Im nasz ogród wyposażymy w więcej źródeł światła, tym lepiej będzie się on prezentował. Możemy zastosować od wszelakiego rodzaju lamp stojących aż po oświetlenie gruntowe. Wybór jest ogromny. Warto pomyśleć o oświetleniu nie tylko ścieżek, przejść i miejsc, gdzie siedzimy, ale także krzewy, drzewa i kwiaty. Pamiętać należy, że oprawy oświetleniowe pasować powinny do architektury ogrodu i elewacji domu. Aby zmniejszyć koszty energii elektrycznej, wart użyć czujników ruchu. Będą one włączać światło tylko wtedy, kiedy w pobliżu się ktoś pojawi.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *