Jak wybrać meble do przedpokoju?

Jak wybrać meble do przedpokoju?

Ganki czy tzw. wiatrołapy są stałym elementem polskich domów. Urządzenie przedpokoju to wbrew pozorom nie takie łatwe zadanie. Ta bardzo mała przestrzeń powinna być maksymalnie wykorzystana tak, aby służyła domownikom jako funkcjonalny schowek na odzież wierzchnią i buty. Bardzo łatwo zagracić takie pomieszczenie za dużymi meblami lub takimi, które nie będą odpowiadały na potrzeby użytkowników. Jak zatem urządzić przedpokój?

Przedpokój to bardzo praktyczne pomieszczenie, szczególnie jesienią czy zimą. To właśnie tutaj przechowujemy swoje buty i nakrycie wierzchnie, trzymamy czapki, szaliki oraz klucze. Warto zatem zadbać o to, aby wszystko było odpowiednio zorganizowane, a nie walało się pod nogami. W końcu przedpokój to pierwsze pomieszczenie, jakie widzą nasi goście. Na szczęście można urządzić je ładnie i funkcjonalnie.

Co brać pod uwagę?
Najlepiej rozrysować plan pomieszczenie z uwzględnieniem wszystkich drzwi. Ważne jest bowiem to, aby meble nie blokowały swobodnego ich otwierania. Często wybieramy zbyt głębokie szafki, które utrudniają poruszanie się po tak małej przestrzeni. Za każdym razem sprawdzaj więc wysokość, szerokość oraz głębokość mebli. Oceń również czy dostępny metraż nie będzie wymagał tego, aby część rzeczy przechowywać w szafie w sypialni. Jeśli przedpokój jest mały, lepiej żeby służył do przetrzymywania tych elementów odzieży, jakie używane są w danym sezonie. Pamiętaj, aby dobierać meble zgodnie z potrzebami domowników. Jeśli posiadacie 20 par butów, mała szafka na 3 pary nie będzie praktycznym rozwiązaniem. Mimo, że przedpokój to nie salon warto zadbać o jego estetykę. Ściany nie powinny być ciemne, ponieważ pomieszczenie będzie sprawiało przytłaczające wrażenie. Stawiaj na jasne barwy ścian, które optycznie powiększą przestrzeń, a ciemne mogą być meble.

Meble do przedpokoju
O ile istnieje taka możliwość warto zainwestować w meble na wymiar, które rozwiążą cały problem. Pojemna szafa przesuwna czy wnękowa jest idealnym rozwiązaniem. Zmieścimy w niej płaszcze, kurtki oraz rzeczy takie, jak odkurzacz, wiadro i mop. Na drzwiach może znajdować się duże lustro, kolejny przedpokojowy niezbędnik. Niestety często metraż przedpokoju oraz rozmieszczenie drzwi czy innych urządzeń, jak np. piec gazowy, nie pozwalają na instalacje dużej szafy. Wówczas możemy zakupić gotową garderobę, na którą najczęściej składa się mała szafka na buty, półka, wieszak i lustro. Nieważne czy zastosujemy szafę czy garderobę, zawsze możemy dodać więcej elementów, które pomieszczą nasz asortyment. Wieszak w stylu vintage oraz magnesowa szafeczka, do której można przyczepić klucze wzbogacą przedpokój i nadadzą mu klimatu.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *