Jak za pomocą światła zapewnić świąteczną atmosferę?

Jak za pomocą światła zapewnić świąteczną atmosferę?

Choć święta już dawno za pasem, już myślimy o potrawach na kolejną wieczerzę, dni świąteczne oraz Sylwestra. Dziś nie będziemy pisać o jedzeniu, ponieważ skupimy się na żarówkach o świątecznej atmosferze. Zauważyliśmy, że coraz więcej rodzin rezygnuje z choinek na rzecz konstrukcji z ledów. Postanowiliśmy zaprojektować dla Was specjalną, świąteczną dekorację, która umili Wam ten radosny czas w sposób nowoczesny. Zapraszamy do lektury!

Zrób to sam: balans kolorami

Świąteczna atmosfera to podkreślenie wszystkich dodatków, gadżetów oraz symbolik, które mają nam umilić ten radosny czas. Wiadomo, że większość z Was dekoruje wnętrze pomieszczeń w okresie świątecznym, ale nie musicie do tego celu używać lampek choinkowych, ani też samych choinek. Możecie balansować żarówkami tak, aby odwiedziny gości zaczęły się od efektu „wow”!

Jeśli masz w domu litrowe słoiki, to możesz je wykorzystać do stworzenia pięknej dekoracji. Sparz słoiki w gorącej wodzie i umieść w nich elektroniczne lub zwykłe świeczki. Umieść słoiki przy ścianach, a dzięki temu zapewnisz nieco stłumione, lecz kolorowe światło, które oświetli całe Twoje pomieszczenie.

Jeżeli mimo wszystko chcesz ubrać choinkę, nie musisz jej dekorować świecącymi lampkami. Możesz do tego celu użyć ledów, które zaimplementujesz jedynie na końcach gałęzi. Uwierz nam lub nie, ale taka choinka prezentuje się zjawiskowo i nie potrzebuje żadnych dodatków.

Balans kolorami ma znaczenie, dlatego decydując się na zakup oświetlenia warto skorzystać z ledów. Są dostępne w setkach wariantach kolorystycznych, będą służyć przez wiele lat i można je uznać jako jednorazową inwestycję (diody led mają żywotność przekraczającą 50 lat!).

Świeczka na stole wigilijnym? Postaw na halogen!

A co powiesz na halogen, który umieścisz w niewielkim słoiku kosztem standardowej świeczki? Halogen rozproszy światło tak, że całe pomieszczenie będzie idealnie przytłumione. Choć mało kto się decyduje na takie rozwiązanie to sądzimy, że trudno o bardziej świąteczną atmosferę. Białe światło doskonale pasuje do wigilijnego stołu, a świeczka daje barwę żółtą.

Teraz już wiecie jak za pomocą świateł zapewnić świąteczną atmosferę. Jeśli macie swoje pomysły, to czekamy na nie w komentarzach!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *